-6.9 C
Sandomierz
wtorek, 7 lutego, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoZłote Gody w Klimontowie. 21 par 50 lat temu rozpoczęło wspólne życie

Złote Gody w Klimontowie. 21 par 50 lat temu rozpoczęło wspólne życie

 Dwadzieścia jeden par z gminy Klimontów obchodziło „Złote gody”. Zgodnie z tradycją w intencji dostojnych jubilatów mszę świętą odprawił ks. kanonik Henryk Hendzel. Druga część uroczystości odbyła się w sali balowej restauracji „Cykada”. Jako pierwszy z życzeniami pospieszył Marek Goździewski. Burmistrz Klimontowa podkreślił, że z jubilatów, wzorce czerpać powinno młode pokolenie. 

Niewielu osobom dane jest żeby przeżyć wspólnie 50 lat. Druga sprawa to zdrowie i czy małżonkowie dotrwają do takiego jubileuszu. Jako samorząd podkreślamy wielką wagę małżeństwa. Jubilaci pokazują naszym młodym małżonkom jak trzeba żyć, jak trzeba sobie przebaczać, jak mieć wzajemny szacunek. To bardzo ważne, żeby trwać w związku tyle lat. 

Dostojnym gościom życzył przede wszystkim zdrowia i wsparcia najbliższych.

Dużo zdrowia żeby mogli żyć z sobą jeszcze wiele lat. Pociechy z wnuków. Żeby młode pokolenie pomagało osobom w starszym wieku i aby wspólnie razem mogli jeszcze wiele wiele lat przebywać.  

REKLAMA

Nie mogło zabraknąć życzeń od władz województwa. Stosowny list gratulacyjny od marszałka Andrzeja Bętkowskiego odczytał Marek Jońca. Członek zarządu województwa świętokrzyskiego był pełen uznania dla jubilatów.

Trzeba dzisiejszym jubilatom za 50 lat pożycia w tym trudnym, naprawdę trudnym okresie, gdzie budowali sobie swoje domy, być może remontowali domy ale tworzyli zręby rodziny. Dziś po 50 latach mówią, warto było. Mamy piękną rodzinę i piękny jubileusz. 

REKLAMA
PILKINGTON

Za trzy lata podobny jubileusz będzie świętował Marek Jońca, który pokusił się o receptę na długoletnie pożycie małżeńskie. 

Trzeba się urodzić w latach pięćdziesiątych. W siedemdziesiątych tak jak dzisiejsi jubilaci zawrzeć związek małżeński i mieć nad sobą czuwającą opatrzność. 

REKLAMA

Samorząd powiatowy także pamiętał o ważnym wydarzeniu w życiu mieszkańców. Do jubilatów z gminy Klimontów przybył sam starosta Marcin Piwnik. Starosta życzył bohaterom wydarzenia wszystkiego co dobre ale też trochę zazdrościł wspaniałej rocznicy ślubu. 

Piękna uroczystość. 50 lat to jest olbrzymi szmat czasu. Oczywiście, że zazdroszczę. To jest nie lada wyczyn, w cudzysłowiu wyczyn. Wspaniała uroczystość. Pogratulować tylko tym małżeństwom tak pięknego życia spędzonego razem. Życzę im zdrowia, wszelkiej wytrwałości i pomyślności.  

Starosta Piwnik przyznał, że samorządy dbają o seniorów i ich obowiązkiem jest organizowanie wszelkich jubileuszy, w których jeśli tylko są zaproszeni z wielką przyjemnością uczestniczą. 

Oczywiście, że tak. To już nie pierwsza uroczystość w gminie Klimontów. Ja jestem rad, że mogę być na takich uroczystościach, że kultywują tą tradycje i dbają również o seniorów o osoby, które mają taki dorobek życia małżeńskiego. Gratulacje dla Urzędu Stanu Cywilnego, Urzędu Miasta i Gminy w Klimontowie, za to co robią na rzecz tych osób, bo to jest uroczystość nie tylko tych osób, ale całych rodzin. Jeśli tylko mamy zaproszenie staramy się być i w tym dniu świętować wspólnie z nimi. 

Z twarzy jubilatów nie schodziły uśmiechy. Pary chętnie opowiadały o wspólnie spędzonych latach. Wspominały też swoje śluby, przyjęcia weselne. 

Wanda i Mieczysław Luzakowie z Konar poznali się na tzw. „ścieżkach” w latach szkolnych. Ich recepta na 50. lat wspólnego życia to miłość, wyrozumienie i wierność a duma to dzieci i wnuki.

Zrozumienie, umiejętność wybaczania mają największy wpływ na trwałość związku małżeńskiego uważają Jadwiga i Stanisław Gruszeccy z Nowej Wsi. W ich domu „spodnie nosi” pani Jadwiga. Trzej synowie, trzy wnuczki to najważniejsze osoby w życiu jubilatów. 

Teresa i Marian Mikusowie z Nawodzić potwierdzają, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje i łączy pary na bardzo długie lata. Mikusowie „złote gody” będą obchodzić jeszcze raz, w gronie rodziny. 

Krystyna i Marian Ziębowie z Ułanowic sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w kościele w Olbierzowicach, w lipcu 50 lat temu. Przed ślubem znali się dwa lata. Zadowoleni są z tego co osiągnęli oraz z dzieci, wnuków i prawnuczki Zuzi.

Władze samorządowe udekorowały jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Bohaterowie uroczystości otrzymali przepiękne kwiaty, parasole ufundowane przez gminę, a od samorządu powiatu sandomierskiego okolicznościowe dyplomy i róże. 

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny podopiecznych ośrodka kultury w Klimontowie i ludowego zespołu. 

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

5,857FaniLubię
109ObserwującyObserwuj
529SubskrybującySubskrybuj
REKLAMa
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-6.9 ° C
-6.8 °
-6.9 °
87 %
2.3kmh
21 %
wt.
-0 °
śr.
-1 °
czw.
-1 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE