-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIBlisko dziesięć milionów złotych na remont dróg dla sandomierskich gmin. Konferencja posła...

Blisko dziesięć milionów złotych na remont dróg dla sandomierskich gmin. Konferencja posła Marka Kwitka i samorządowców

Prawie 10 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  trawi do powiatu sandomierskiego oraz sześciu jego gmin. Na budowę i przebudowę dróg pieniądze otrzymają Gmina Sandomierz, Gmina Koprzywnica, Gmina Obrazów, Miasto i Gmina Klimontów, Gmina Samborzec oraz Gmina Dwikozy. Przyznane pieniądze pomogą wspomnianym samorządom zrealizować ważne drogowe inwestycje, które tym samym poprawią bezpieczeństwo drogowe w regionie

REKLAMA
PILKINGTON

Dziś, w sali konferencyjnej Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sandomierzu z posłem Markiem Kwitkiem  spotkali się przedstawiciele wspomnianych gmin, aby odebrać symboliczny czek  z promesą na realizację poszczególnych inwestycji.

Gmina Sandomierz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała 1 980 000 złotych na rozbudowę ulicy Mokoszyńskie, która w ramach inwestycji zostanie poszerzona. W Koprzywnicy natomiast przyznane wsparcie zostanie wykorzystane na remont ulicy Klasztornej, która przebiega przez centrum miasta, jak również modernizację odcina drogi Błonie – Sośniczany. Po raz kolejny już najwięcej pieniędzy wśród poszczególnych gmin powiatu otrzymał Klimontów, do którego kasy z tego Funduszu trafi 2 619 411 złotych. Gmina Dwikozy na remont drogi w Rzeczycy Suchej oraz Górach Wysokich otrzyma ponad 540 tysięcy złotych. Ponad 1 193 000 złotych na przebudowę drogi gminnej w Polanowie Samborzeckim i Strączki – Piaski otrzyma gmina Samborzec.  Kolejne duże pieniądze z Funduszu Rozwoju Dróg trafią również do gminy Obrazów, gdzie wyremontowana zostanie droga gminna Kleczanów – Zdanów oraz odcinek drogi Rożki – Dacharzów. Samorząd powiatu sandomierskiego natomiast na remont drogi w Gierlachowie i Nowym Kamieniu w gminie Dwikozy otrzymał 1,6 mln zł.

REKLAMA

W powiecie sandomierskim wsparcia w ramach tej edycji Rządowego Programu Rozwoju Dróg nie otrzymały trzy gminy: Zawichost, Wilczyce oraz Łoniów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE