-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeMobilna scena z wyposażeniem i profesjonalne oświetlenie trafiło do M-GOK w Klimontowie

Mobilna scena z wyposażeniem i profesjonalne oświetlenie trafiło do M-GOK w Klimontowie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie wzbogacił się o nowoczesną, mobilną estradę, która od teraz będzie wykorzystywana podczas wydarzeń organizowanych na terenie gminy. Wraz ze sceną, do domu kultury trafiło jej kompletne wyposażenie i profesjonalne oświetlenie sceniczne. Kulturalna inwestycja była możliwa dzięki projektowi jaki realizował MGOK w Klimontowie.

Od początku czerwca do końca grudnia 2022 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie realizował projekt pod nazwą „Mobilna scena, nowa jakość, nowe możliwości dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie”. Całkowity koszt projektu wyniósł 220 343,00 złotych, z czego 160 000 złotych dofinansowania pozyskała instytucja z programu rządowego Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Głównym celem projektu było wzmocnienie infrastruktury kultury, ułatwienie organizacji lokalnych imprez oraz poszerzenie oferty edukacji kulturalnej i animacji kultury gminy. Zadanie polegało na zakupie wyposażenia, które pozwoli udoskonalić dotychczasową działalność kulturalno-edukacyjną poprzez realizację imprez plenerowych na wysokim poziomie merytoryczno-technicznym.

mówi Marcin Śledź, dyrektor M-GOK w Klimontowie
REKLAMA
PILKINGTON

Miasto i Gmina Klimontów znane jest z organizacji licznych wydarzeń kulturalnych, religijno-patriotycznych i sportowym. Te mają charakter otwarty i dostępne są dla wszystkich. Kultowe już stały się tak zwane „Jacki”, czyli trzydniowy Jarmark na św. Jacka, na który Klimontów zaprasza zwykle w połowie sierpnia. Jak mówi Marcin Śledź, posiadanie mobilnej sceny znacznie ułatwi organizację tych wydarzeń. Będzie to również oszczędność, gdyż nie trzeba będzie wynajmować estrady od firmy zewnętrznej.

Mobilna scena jest idealnym rozwiązaniem na organizację wydarzeń artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych na terenie Miasta i Gminy Klimontów. Cieszymy się, że wraz z estradą do dyspozycji będziemy mieć także wyposażenie i oświetlenie. Całość pozwoli na zapewnienie mieszkańcom i gościom komfortu odbioru koncertów czy widowisk.

dodaje Marcin Śledź

Wkład własny ośrodka kultury do projektu wyniósł 60 343,00 złotych. Mobilną scenę i sprzęt towarzyszący zobaczymy już na najbliższych wydarzeniach plenerowych w Klimontowie i okolicach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE