16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaPiękne kolędy i pastorałki wybrzmiały w Obrazowie. Pierwszy gminny przegląd za nami

Piękne kolędy i pastorałki wybrzmiały w Obrazowie. Pierwszy gminny przegląd za nami

I Gminny Przegląd Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Obrazowie, cieszył się ogromną popularnością wśród wykonawców, a jego finał, także widzów. W niedzielne popołudnie sala widowiskowa ośrodka kultury pękała w szwach. Wykonawcy wznosili się na wyżyny swoich umiejętności, walcząc o „Rubinowe dzwonki”. Rywalizacji patronował Krzysztof Tworek, wójt gminy Obrazów.

Przegląd został zorganizowany żeby zaktywizować mieszkańców naszej gminy. Zaprosić ich do uczestnictwa w kulturze. Pokazać jak działa Samorządowe Centrum Kultury. Mamy nadzieję, że to nieostatni przegląd.

Adam Wójcik
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej
w Obrazowie

Wypełniona do ostatniego miejsca sala i zapełniony parking świadczą, że na takie wydarzenie w gminie Obrazów jest zapotrzebowanie społeczne. Społeczność chętnie dała się zaprosić do udziału w „kulturze” jak to określił dyrektor Adam Wójcik.

REKLAMA

Z tej formy aktywności społecznej zadowolony był Krzysztof Tworek. Wójt Obrazowa stwierdził, że samorząd jest po to by służyć społeczeństwu.

Samorządowe Centrum Kultury, które otwarliśmy tak niedawno działa dobrze. W tej chwili widać po dzieciach i rodzicach, że zarówno obiekt, jak i tego typu uroczystości są bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Sala jest pełna. Jest parę krzesełek ale jeszcze ludzie dojeżdżają. Po miejscach parkingowych widać, że jest full.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów
REKLAMA
PILKINGTON

Wójt Tworek słusznie zauważył, że najważniejszy cel wydarzenia, to poszukiwanie młodych talentów radujących serca mieszkańców gminy.

Najważniejsze żebyśmy szukali tych naszych „dzwonków” (zwycięzców poszczególnych kategorii –red.), tych naszych talentów, tych naszych najmłodszych, którzy tak naprawdę radują nasze serca.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów

Przewodnicząca Rady Gminy w Obrazowie Teresa Szczudło, podkreśliła, że takie wydarzenia, przeglądy z udziałem miejscowych utalentowanych artystów warto i trzeba organizować.

Warto organizować. Frekwencja o tym świadczy. Społeczeństwo chce uczestniczyć w takich przeglądach kolęd, piosenek świątecznych. Myślę, że popołudnie spędzimy w bardzo dobrym nastroju.

Teresa Szczudło
Przewodnicząca Rady Gminy
w Obrazowie

Przewodnicząca dodała, że lubi słuchać i śpiewać kolędy.

Lubię, bardzo lubię. To już tradycja. I śpiewać, i słuchać. Wyniosłam to ze swojego domu.

Teresa Szczudło
Przewodnicząca Rady Gminy
w Obrazowie

Na scenie prezentowali się kilku i kilkunastoletni wykonawcy. W strojach aniołów pastorałkę „Była noc” zaśpiewały uczennice Szkoły Podstawowej z Kleczanowa. Do występu przygotowała je Ewa Krzemińska.

Występujących wspierali z widowni: najbliżsi, znajomi, opiekunowie ze szkół. Anna Sabat nauczycielka w SP w Bilczy stwierdziła, że warto brać udział w takich przeglądach, bo uczą odwagi, umiejętności pozbycia się tremy. Pani razem z koleżanką trzymały kciuki za wszystkich występujących.

Jesteśmy nauczycielami jednej ze szkół. Jesteśmy dla swoich uczniów, ale życzymy wszystkim powodzenia. 

Anna Sabat
Nauczyciel

Finałową galę przeglądu, koncertowo poprowadziła Ewa Krzemińska. W komisji konkursowej zasiedli Adrian Wołos, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie i Przemysław Klimczak, nauczyciel muzyki. Panowie mieli trudne zadanie, bo musieli wybrać cztery z kilkudziesięciu podmiotów artystycznych, na których czekały „Rubinowe dzwonki”. Jurorzy oceniali:

Przede wszystkim dobór repertuaru do swojego wieku. Atrakcyjność wykonania piosenki. Oczywiście zaprezentowanie się na scenie i własny sposób na wykonanie kolędy czy pastorałki.

Przemysław Klimczak
Nauczyciel muzyki

„Rubinowe dzwonki” wyśpiewali: Karolina Kowalska, Katarzyna Roda, zespół ze szkoły w Bilczy oraz rodzeństwo Forc.

To pod spodem do wersji pisanej.

Decyzją jurorów w kategorii soliści z klas O-III zwyciężyła Karolina Kowalska za wykonanie „Lulajże Jezuniu” .W tej samej kategorii ale z klas IV-VIII najwyżej oceniona została Katarzyna Roda w utworze „Mario czy Ty wiesz?”. Zespół ze szkoły w Bilczy wygrał kategorię -zespoły szkolne, kolędą „Gdy się Chrystus rodzi”. Główną nagrodę w kategorii –zespoły rodzinne za „Pastorałkę od serca do ucha” zgarnęło rodzeństwo Forc.

REKLAMA
SOK
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
773SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.7kmh
97 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE