16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaInneKoło Gospodyń Wiejskich z Dorotki w gminie Tarłów w challenge'u dla Lenki...

Koło Gospodyń Wiejskich z Dorotki w gminie Tarłów w challenge’u dla Lenki #zSercaDlaSerduszka

Akcja #zSercaDlaSerduszka nabiera tempa. Coraz więcej stowarzyszeń, instytucji i przede wszystkim ludzi wielkich serc chce pomóc maleńkiemu serduszku Lenki Waleryś. Kilkumiesięczna dziewczynka od narodzin walczy z poważną wadą serca, której nie można wyleczyć operacyjnie.

Lenka Waleryś urodziła się ze złożoną nieoperacyjną wadą serduszka. Tuż po narodzinach została zdyskwalifikowana z leczenia i wypisana pod opiekę hospicjum domowego. Częste spadki saturacji wymagają biernej tlenoterapii. Początkowo Lenka była również karmiona przez sondę. Rodzice robią wszystko, by pomóc swojemu maleństwu. Szukają pomocy w kraju i za granicą.

REKLAMA

Charytatywny challenge zainicjowany przez krajanki malutkiej Lenki, panie z KGW w Ciszycy Górnej w gminie Tarłów nabiera tempa. Nominowane do udziału stowarzyszenia, instytucje i społeczności angażują się w pomoc wpłacając na konto fundacji opiekującej się Lenką możliwą sumę pieniędzy. Następnie wspólnym śpiewaniem zagrzewają do pomocy innych.

REKLAMA
PILKINGTON

Redakcja STV.INFO zachęca do wspólnego pomagania Lence. Pomóc może każdy z nas, każdy kto chce przekazać część swojego serduszka. Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna i mieszkańcy Dorotki w gminie Tarłów podjęli wyzwanie. Panie i Panowie zaśpiewali kolędę „Gore Gwiazda Jezusowi” autorstwa Arki Noego. Artyści przekazali także pieniążki na konto Lenki. Teraz, nominowani przez społeczność Dorotki, z wyzwaniem muszą zmierzyć się: Koło Gospodyń i Gospodarzy w Wojnowicach koło Iwanisk i Koło Gospodyń Wiejskich z Ciszycy Dolnej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną

Jak wygląda challenge?

Choć udział w charytatywnym challenge’u zakładał wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, to nie należy się ograniczać tylko do nich. Mając na uwadze, że czas kolędowania dobiega już końca, to wspólnie z inicjatorami akcji zachęcamy do wybrania innych utworów muzycznych i wspólnego pomagania #zSercaDlaSerduszka. Zadanie może być wykonane solowo lub grupowo. Film z zadania należy zamieścić w Internecie i przesłać link do STV.INFO. Koniecznie trzeba wpłacić dowolną kwotę na leczenie Lenki i nominować do challenge’u kolejne dwie instytucje lub firmy.

Pomóżmy! To tak niewiele od nas wymaga.

LINK DO ZBIÓRKI: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/lena-walerys

REKLAMA
SOK
spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE