18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeDwikozy wypięknieją. Będzie przebudowa Parku Zieleniec, budowa mini dworca i oświetlenia ulicy...

Dwikozy wypięknieją. Będzie przebudowa Parku Zieleniec, budowa mini dworca i oświetlenia ulicy Mostowej

Projekt „Kompleksowa rewitalizacja centrum Gminy Dwikozy mająca na celu ożywienie zdegradowanego obszaru” dobiega końca. Wójt Marek Łukszek i skarbnik Agata Kurek podpisali umowy na realizację kolejnych trzech zadań. W akcie złożenia podpisów uczestniczyli radni i reprezentanci mieszkańców.

W ciągu najbliższych 8 miesięcy przy drodze wojewódzkiej 777 zostanie wybudowany budynek usługowy z funkcją przystanku autobusowego, zagospodarowany będzie park „Zieleniec”, a ulica Mostowa zyska oświetlenie.

REKLAMA

Budowa przystanku jest jednym z zadań na które w środę została podpisana umową. Wójt Łukaszek nazywa planowany budynek arcy-cackiem.

REKLAMA
PILKINGTON

Nie mniej ważnym zadaniem będzie odbudowa parku „Zieleniec”. Do parku, który jest historią miejscowości zostanie doprowadzona woda, energia elektryczna. Odbudowany zostanie amfiteatr i droga dojazdowa.

Ledy oświetlą ulicę Mostową.

Najprawdopodobniej będzie to najszybciej zrealizowane zadanie z trzech, na które zostały podpisane umowy.

Realizacja zadania będzie błyskawiczna.

Projekt „Kompleksowa rewitalizacja centrum gminy Dwikozy” to 11 zadań. Aby został zamknięty gmina musi zrealizować jeszcze jedną inwestycję.

Ewa Grzesik sołtys wsi Dwikozy podkreśliła, że społeczność jest zadowolona z inwestycji bo dzięki nim mieszkańcom Dwikóz żyje się łatwiej. Po doprowadzeniu kanalizacji do domostw między Górną a Ogrodową i wyremontowaniu nawierzchni drogi na tym odcinku, mieszkańcy tego rejonu będą niezmiernie usatysfakcjonowani.

Pani sołtys wskazała, że mieszkańcy oczekują na ważną inwestycję.

Marek Łukaszek zapewnił, że odwodnienie tego terenu jest pilne i będzie realizowane, bo problem dotyka kilkunastu posesji.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE