32 C
Sandomierz
środa, 29 czerwca, 2022
REKLAMA
Strona głównaAktualnościStaszów i Sandomierz solidarni z Ukrainą. Wieczorne wiece w regionie

Staszów i Sandomierz solidarni z Ukrainą. Wieczorne wiece w regionie

REKLAMA

Mieszkańcy regionu reagują na to co obecnie dzieje się na Ukrainie. Od wczoraj w całym kraju organizowane są miejsca dla wojennych uchodźców, doraźna pomoc medyczna, ale również zbiórki tego co najbardziej potrzebne. W wielu miejscach na terenie Polski szczególnie w ostatnich dwóch dniach widać jak solidaryzujemy się z Ukraińcami.

Dziś wieczorem zarówno w Staszowie jak i Sandomierzu odbyły wiece solidarności z Ukrainą. W Sandomierzu wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji naszych wschodnich sąsiadów w kościele św. Józefa, skąd uczestnicy spotkania przeszli na Rynek Starego Miasta w Sandomierzu.

REKLAMA
PILKINGTON

W czasie wiecu w Sandomierzu od zgromadzonych padło wiele słów i deklaracji pomocy. O tym, że to czas największej solidarności z Ukrainą od wielu lat, formach pomocy oraz miejscach przygotowanych na przyjęcie uchodźców mówili starosta sandomierski, Marcin Piwnik i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. O potrzebie solidarności z Ukraińcami podczas wiecu mówił również poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek. W trakcie spotkania głos zabrał również Aleks Szczyrba przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, który apelował o pomoc dla ukraińskich uczniów z sandomierskich szkół.

REKLAMA

O godzinie 19.00 w Parku Adama Bienia w Staszowie rozpoczęło się kolejne spotkanie mające na celu zwrócenie uwagi w stronę problemów naszych wschodnich sąsiadów. W wiecu organizowanym pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” wzięło udział ponad 100 osób. Całe rodziny zjawiły się w okolicach ławeczki „Adama Bienia”, aby wspólnie wyrazić sprzeciw i oferować pomoc.

O to, aby solidarność z Ukrainą nie okazała się jedynie pustym hasłem, a deklaracje wszelkiej pomocy zamieniły się w rzeczywistą pomoc apelował wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz wspólnie z dr Ewą Kondek, zastępcą burmistrza Staszowa oraz starostą staszowskim Józefem Żółciakiem. O gesty solidarności apelował również burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, który z uczestnikami wiecu połączył się telefonicznie.

Jak zapowiedział wójt Grzegorz Forkasiewicz w regionie niebawem rozpoczną się akcje oraz zbiórki najpotrzebniejszych artykułów oraz rzeczy dla przybyłych z Ukrainy uchodźców. 

Jedna z uczestniczek wiecu pochodząca z Ukrainy podziękowała za mentalne i duchowe wsparcie w ciężkich chwilach. Jak powiedziała to, co teraz dzieje się na Ukrainie jest straszne i wywołuje wszędzie panikę i lęk.

Do uczestników piątkowego spotkania w Staszowie zwrócił się również uczeń staszowskiej szkoły, który powiedział, że jako Polacy powinniśmy pomóc Ukrainie i solidaryzować się z nią w tym ciężkim czasie.

Wiec w Staszowie zakończył się przed godziną 20.00.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
pochmurnie
32 ° C
32.1 °
31.7 °
48 %
0.9kmh
16 %
śr.
32 °
czw.
35 °
pt.
35 °
sob.
22 °
niedz.
28 °

OSTATNIE KOMENTARZE