16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIStaszów i Sandomierz solidarni z Ukrainą. Wieczorne wiece w regionie

Staszów i Sandomierz solidarni z Ukrainą. Wieczorne wiece w regionie

Mieszkańcy regionu reagują na to co obecnie dzieje się na Ukrainie. Od wczoraj w całym kraju organizowane są miejsca dla wojennych uchodźców, doraźna pomoc medyczna, ale również zbiórki tego co najbardziej potrzebne. W wielu miejscach na terenie Polski szczególnie w ostatnich dwóch dniach widać jak solidaryzujemy się z Ukraińcami.

REKLAMA

Dziś wieczorem zarówno w Staszowie jak i Sandomierzu odbyły wiece solidarności z Ukrainą. W Sandomierzu wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w intencji naszych wschodnich sąsiadów w kościele św. Józefa, skąd uczestnicy spotkania przeszli na Rynek Starego Miasta w Sandomierzu.

REKLAMA
PILKINGTON

W czasie wiecu w Sandomierzu od zgromadzonych padło wiele słów i deklaracji pomocy. O tym, że to czas największej solidarności z Ukrainą od wielu lat, formach pomocy oraz miejscach przygotowanych na przyjęcie uchodźców mówili starosta sandomierski, Marcin Piwnik i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. O potrzebie solidarności z Ukraińcami podczas wiecu mówił również poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek. W trakcie spotkania głos zabrał również Aleks Szczyrba przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, który apelował o pomoc dla ukraińskich uczniów z sandomierskich szkół.

O godzinie 19.00 w Parku Adama Bienia w Staszowie rozpoczęło się kolejne spotkanie mające na celu zwrócenie uwagi w stronę problemów naszych wschodnich sąsiadów. W wiecu organizowanym pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” wzięło udział ponad 100 osób. Całe rodziny zjawiły się w okolicach ławeczki „Adama Bienia”, aby wspólnie wyrazić sprzeciw i oferować pomoc.

O to, aby solidarność z Ukrainą nie okazała się jedynie pustym hasłem, a deklaracje wszelkiej pomocy zamieniły się w rzeczywistą pomoc apelował wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz wspólnie z dr Ewą Kondek, zastępcą burmistrza Staszowa oraz starostą staszowskim Józefem Żółciakiem. O gesty solidarności apelował również burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć, który z uczestnikami wiecu połączył się telefonicznie.

Jak zapowiedział wójt Grzegorz Forkasiewicz w regionie niebawem rozpoczną się akcje oraz zbiórki najpotrzebniejszych artykułów oraz rzeczy dla przybyłych z Ukrainy uchodźców. 

Jedna z uczestniczek wiecu pochodząca z Ukrainy podziękowała za mentalne i duchowe wsparcie w ciężkich chwilach. Jak powiedziała to, co teraz dzieje się na Ukrainie jest straszne i wywołuje wszędzie panikę i lęk.

Do uczestników piątkowego spotkania w Staszowie zwrócił się również uczeń staszowskiej szkoły, który powiedział, że jako Polacy powinniśmy pomóc Ukrainie i solidaryzować się z nią w tym ciężkim czasie.

Wiec w Staszowie zakończył się przed godziną 20.00.

REKLAMA
SOK
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE