22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaNa sygnaleinsp. Dariusz Chmielowiec, były komendant policji w Sandomierzu pożegnał się z mundurem

insp. Dariusz Chmielowiec, były komendant policji w Sandomierzu pożegnał się z mundurem

16 lutego 2022 roku, po 26 latach służby, z policyjnym mundurem pożegnał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Dariusz Chmielowiec. Odchodzący na emeryturę Komendant odpowiedzialny był za nadzór nad służbą logistyczną w lubelskim garnizonie Policji. Zastępcę Komendanta uroczyście pożegnała kadra kierownicza Policji Lubelskiej dziękując za lata znakomitej współpracy.

REKLAMA
PILKINGTON

Pożegnanie odchodzącego na emeryturę Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Dariusza Chmielowca odbyło się w Sali Konferencyjnej KWP. Na uroczystości oprócz kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji i przedstawicieli związków zawodowych obecna była również kadra kierownicza wydziałów, których pracę nadzorował komendant odpowiedzialny za pion logistyki.

REKLAMA
SOK


Inspektor Dariusz Chmielowiec jest absolwentem Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie. Służbę rozpoczął w 1996 roku przechodząc poszczególne szczeble policyjnego rzemiosła. W Komendzie Powiatowej Policji w Sandomierzu pełnił służbę kolejno w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym, Wydziale Prewencji oraz Wydziale Ruchu Drogowego,  gdzie w 2009 roku objął stanowisko naczelnika tego wydziału.
W 2012 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie, zaś w 2013 roku powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu.  30 kwietnia 2020 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie w zakresie nadzoru nad służbą logistyczną w lubelskim garnizonie Policji.

Przez ostatnie dwa lata komendant nadzorował przedsięwzięcia związane z inwestycjami i zakupami, między innymi budowy oraz modernizacje obiektów policyjnych na Lubelszczyźnie. Tylko w minionym roku sfinalizowanych zostało wiele inwestycji, takich jak termomodernizacja i modernizacja jednostek Policji garnizonu lubelskiego: Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim i Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Rozpoczęto też termomodernizację Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Zrealizowana została także inwestycja dotycząca budowy nowej siedziby I Komisariatu Policji w Lublinie. Tylko w ubiegłym roku zawarto 18 umów dotyczących działalności inwestycyjnej i remontowej. Tabor Lubelskiej Policji zasiliły także 93 nowe radiowozy oraz 8 rowerów elektrycznych.

O mierze sukcesu zawodowego decyduje również osobowość. Życzliwość, opanowanie, pogoda ducha i życiowy optymizm to cechy, którymi komendant kierował się w trakcie swojej 26-letniej służby. Inspektor Dariusz Chmielowiec podczas swojej policyjnej drogi zawodowej był także wielokrotnie odznaczany, między innymi Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązową i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.        
                                       
Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i pożegnania odchodzącego na emeryturę inspektora Dariusza Chmielowca, padły przemowy,  podziękowania oraz przywołane zostały wspomnienia.

REKLAMA -->

W  imieniu zebranych głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Szef lubelskiego garnizonu podziękował inspektorowi Dariuszowi Chmielowcowi za jego profesjonalizm, doświadczenie zawodowe i lata znakomitej współpracy, zarówno podczas służby w lubelskim, jak i świętokrzyskim garnizonie.  Komendant Wojewódzki  podziękował swojemu Zastępcy także za to, że w tej trudnej drodze zawodowej można było liczyć na konstruktywną rozmowę, Jego pozytywne podejście i poczucie humoru.

Odchodzącemu na emeryturę Komendantowi życzył przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, czasu spędzanego z rodziną oraz realizacji przyszłych planów i spełnienia marzeń.

Inspektor Dariusz Chmielowiec podczas przemówienia podziękował policjantom i pracownikom za wspólną służbę, współpracę i wsparcie. Komendant żegnając się z lubelskim garnizonem i policyjnym mundurem podkreślił, że lata służby w Policji były czasem wielu wyzwań i doświadczeń. Na swojej 26-letniej zawodowej drodze spotkał ludzi przyjaznych, życzliwych i bezinteresownych. Odnosząc się do służby pełnionej w lubelskim garnizonie, podziękował za relacje nacechowane szacunkiem i wzajemną życzliwością.

Zastępca Komendanta w szczególny sposób podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie nadinspektorowi Arturowi Bieleckiemu za zaufanie, którym go obdarzył: „…służba pod dowództwem Pana Generała była dla mnie zaszczytem…”

Za bardzo dobrą współpracę, a także szczerość i otwartość inspektor Chmielowiec podziękował wszystkim komendantom powiatowym i miejskim lubelskiego garnizonu Policji  a także naczelnikom wydziałów KWP w Lublinie: „…dziękuje, że zawsze mogłem na Was liczyć – powiedział komendant…”.

źródło: Lubelska Policja

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE