-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIWspólne śniadanie wielkanocne i pełne wzruszeń podsumowanie projektu Caritas

Wspólne śniadanie wielkanocne i pełne wzruszeń podsumowanie projektu Caritas

Na wspólnym śniadaniu, tuż przed świętami Wielkanocnymi spotkali się beneficjenci projektów, jakie dzięki dofinansowaniu z PFRON, Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje w celu wsparcia osób niepełnosprawnych. Sobotnie wydarzenie było jednocześnie podsumowaniem projektu pod nazwą „Samodzielność drogą do sukcesu”, który kończy się po trzech latach od rozpoczęcia pierwszych zajęć.

REKLAMA
PILKINGTON

Do wspólnego posiłku usiedli uczestnicy projektów: „Samodzielność drogą do sukcesu”, „Samodzielność marzeniem i oczekiwaniem” i „Sukces potęgą możliwości, a także ich opiekunowie, instruktorzy i osoby zaangażowane w realizację innowacyjnych zajęć. Zdecydowanie na twarzach uczestników widać było zadowolenie ze wspólnego spotkania, ale i smutek, że przygoda, którą część z nich rozpoczęła trzy lata temu dobiega już końca. Podczas naszych regularnych wizyt na zajęciach i podczas sobotniego spotkania dało się zauważyć, że młode osoby bardzo ze sobą się zżyły i traktują siebie jak rodzinę.

Koordynator projektu „Samodzielność drogą do sukcesu” Karolina Łętowska potwierdza, że projektowe zajęcia, których utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są niezwykle potrzebne osobom niepełnosprawnym. Umożliwiają rozwijanie kolejnych umiejętności, kształtują samodzielność czy też pozwalają na trenowanie sprawności manualnych. U tych osób zarazem powodują wzrost pewności siebie, poczucia własnej wartości i otwarcia się na drugą osobę.

REKLAMA

Słowa koordynatora potwierdzają także uczestnicy. Łukasz Latkowski, który trzy lata temu wziął udział w pierwszych zajęciach, specjalnie na okoliczność sobotniego wydarzenia przygotował krótkie podsumowanie z własnej perspektywy i podziękowania dla wszystkich instruktorów

W planach Caritas Diecezji Sandomierskiej są starania o kolejne środki finansowe na realizację podobnych działań. Pracownicy instytucji nie pozostaną bierni i będą wnioskować o wsparcie w celu kontynuacji przygody, która niesie same pozytywy dla jej uczestników.

Po tradycyjnym wielkanocnym posiłku, złożeniu świątecznych życzeń i obszernym podsumowaniu wspólnych, trzyletnich działań, podopiecznym Caritas wręczone zostały drobne upominki, które upiększą świąteczne stoły. Dodatkowo dla uczestników projektu, który już dobiegł końca przygotowano wyjątkowe suweniry w postaci pamiątkowych fotografii. Projekt „Samodzielność drogą do sukcesu” przez wszystkie etapy współfinansowany był przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE