9.3 C
Sandomierz
sobota, 3 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIWspólne śniadanie wielkanocne i pełne wzruszeń podsumowanie projektu Caritas

Wspólne śniadanie wielkanocne i pełne wzruszeń podsumowanie projektu Caritas

Na wspólnym śniadaniu, tuż przed świętami Wielkanocnymi spotkali się beneficjenci projektów, jakie dzięki dofinansowaniu z PFRON, Caritas Diecezji Sandomierskiej realizuje w celu wsparcia osób niepełnosprawnych. Sobotnie wydarzenie było jednocześnie podsumowaniem projektu pod nazwą „Samodzielność drogą do sukcesu”, który kończy się po trzech latach od rozpoczęcia pierwszych zajęć.

REKLAMA

Do wspólnego posiłku usiedli uczestnicy projektów: „Samodzielność drogą do sukcesu”, „Samodzielność marzeniem i oczekiwaniem” i „Sukces potęgą możliwości, a także ich opiekunowie, instruktorzy i osoby zaangażowane w realizację innowacyjnych zajęć. Zdecydowanie na twarzach uczestników widać było zadowolenie ze wspólnego spotkania, ale i smutek, że przygoda, którą część z nich rozpoczęła trzy lata temu dobiega już końca. Podczas naszych regularnych wizyt na zajęciach i podczas sobotniego spotkania dało się zauważyć, że młode osoby bardzo ze sobą się zżyły i traktują siebie jak rodzinę.

REKLAMA
PILKINGTON

Koordynator projektu „Samodzielność drogą do sukcesu” Karolina Łętowska potwierdza, że projektowe zajęcia, których utworzenie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są niezwykle potrzebne osobom niepełnosprawnym. Umożliwiają rozwijanie kolejnych umiejętności, kształtują samodzielność czy też pozwalają na trenowanie sprawności manualnych. U tych osób zarazem powodują wzrost pewności siebie, poczucia własnej wartości i otwarcia się na drugą osobę.

REKLAMA
MOKOSZYN

Słowa koordynatora potwierdzają także uczestnicy. Łukasz Latkowski, który trzy lata temu wziął udział w pierwszych zajęciach, specjalnie na okoliczność sobotniego wydarzenia przygotował krótkie podsumowanie z własnej perspektywy i podziękowania dla wszystkich instruktorów

W planach Caritas Diecezji Sandomierskiej są starania o kolejne środki finansowe na realizację podobnych działań. Pracownicy instytucji nie pozostaną bierni i będą wnioskować o wsparcie w celu kontynuacji przygody, która niesie same pozytywy dla jej uczestników.

Po tradycyjnym wielkanocnym posiłku, złożeniu świątecznych życzeń i obszernym podsumowaniu wspólnych, trzyletnich działań, podopiecznym Caritas wręczone zostały drobne upominki, które upiększą świąteczne stoły. Dodatkowo dla uczestników projektu, który już dobiegł końca przygotowano wyjątkowe suweniry w postaci pamiątkowych fotografii. Projekt „Samodzielność drogą do sukcesu” przez wszystkie etapy współfinansowany był przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
625SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
9.3 ° C
9.3 °
7.8 °
83 %
2.4kmh
8 %
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
23 °
śr.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE