20.4 C
Sandomierz
wtorek, 3 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaTo było wyjątkowe spotkanie. Dr Danuta Paszkowska bohaterką specjalnego wydania "Sandomierzanina"

To było wyjątkowe spotkanie. Dr Danuta Paszkowska bohaterką specjalnego wydania „Sandomierzanina”

Wyjątkową niespodzianką można nazwać spotkanie w sandomierskiej bibliotece, jakie odbyło się w ostatnią środę. Na wydarzenie pod intrygującą nazwą „Rozmowy o historii i poezji z Sandomierzem w tle” z udziałem dr Danuty Paszkowskiej zaprosił starosta sandomierski Marcin Piwnik, Marek Rożek redaktor naczelny dwumiesięcznika „Sandomierzanin” i dyrektor biblioteki Wojciech Dumin. Była to jednocześnie premiera specjalnego numeru lokalnego pisma, numeru wyjątkowego, który w całości poświęcony jest doktor Danucie Paszkowskiej i jej twórczości.

W samych superlatywach o bohaterce specjalnego wydania „Sandomierzanina” wypowiadał się redaktor Marek Rożek. Jak podkreślił, numer pisma zawiera wszystkie teksty autorstwa dr Danuty Paszkowskiej, jakie zostały wydrukowane od momentu wznowienia działalności „Sandomierzanina”, czyli od 2000 roku do dziś.

REKLAMA

Doktor Paszkowska współpracuje z Klubem Miłośników Sandomierza, wydawcą „Sandomierzanina” od lat. Marek Rożek podkreślił, że jest dumny, że ma taką osobę w swoim zespole. Dodał, że jest osobą zasłużoną dla Sandomierza, niezwykle lubianą przez społeczność, a szczególnie młodzież.

REKLAMA
PILKINGTON

W trakcie środowego spotkania wielokrotnie wybrzmiał fakt, że organizowane było ono w konspiracji przed samą bohaterką. Pomysł zrodził się w październiku 2022 roku po spotkaniu w bibliotece poświęconym twórczości Janusza Kamockiego. Dumy z takiej akcji, a przede wszystkim jej finału był Marcin Piwnik, bowiem sala konferencyjna biblioteki zapełniła się do ostatniego miejsca czytelnikami, uczniami i przyjaciółmi bohaterki.

Profesor Danuta Paszkowska przyznała, że niespodzianka przygotowana przez starostę Piwnika i redaktora Rożka była udana do potęgi entej. Wzruszona i szczęśliwa bohaterka podziękowała za obecność wszystkim, którzy przybyli.

Doktor Danuta Paszkowska, honorowy profesor oświaty jest osobą niezwykle skromną. Choć każdy z obecnych na spotkaniu podkreślał jej wyjątkowość, to sama, jak powiedziała, tej wyjątkowości w sobie nie widzi.

Wielokrotnie u bohaterki spotkania było widać łzy wzruszenia. Podobne albo i większe wzruszenie widać było u jej męża, który zawsze kibicuje i jest wsparciem w życiu prywatnym i społecznym.

Zaskoczeniem dla bohaterki była także część artystyczna spotkania, przygotowana podobnie w tajemnicy. Swój występ przygotował Zespół Artystyczny „Etiuda”. Publiczność usłyszała przepiękną poezję ubraną w melodie, którą zaprezentował zespół „Raz w Tygodniu”. Z piosenką o pięknym Sandomierzu wystąpiła uczennica I LO Collegium Gostomianum, przy akompaniamencie Wojciecha Kawy. Na ręce doktor Danuty Paszkowskiej trafiły bukiety kwiatów, życzenia i ciepłe słowa.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,478PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
778SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
20.4 ° C
21.5 °
20.1 °
70 %
6.3kmh
35 %
wt.
20 °
śr.
19 °
czw.
19 °
pt.
18 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE