0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPolski Związek Kół Gospodyń Wiejskich zachęcał w Sandomierzu do dołączenia do organizacji

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich zachęcał w Sandomierzu do dołączenia do organizacji

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich to organizacja, która powstała w styczniu tego roku. Jej inicjatorem była Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki. Związek powstał z myślą o integracji kół gospodyń wiejskich, pomocy w sięganiu po fundusze zewnętrzne, wymianie doświadczeń i zaoferowaniu kołom przeróżnych szkoleń i wykładów.

W środę działalność Związku promowali w Zamku Królewskim w Sandomierzu jego działacze. Sala rycerska wypełniła się do ostatniego miejsca. Na spotkaniu pojawiły się liczne reprezentacje kół z powiatu sandomierskiego, których oficjalnie zarejestrowanych jest aż 101.

REKLAMA
PILKINGTON

Z wysokiej frekwencji na spotkaniu zadowolony był poseł Marek Kwitek. Jak powiedział, ten fakt dowodzi, że koła gospodyń wiejskich to stowarzyszenia niezwykle potrzebne w naszej społeczności. Sam pomysł powstania Związku uznał za świetny i perspektywiczny.

Organizacja zrzeszająca już 1000 kół z całej Polski uruchomiła serwis internetowy, skierowany dla ich przedstawicieli. Znajdziemy tam informacje o dotacjach, pomocy prawnej, kalendarz wydarzeń, a także przepisy na dania i potrawy nadsyłane przez koła. W trakcie spotkania, obecnych ze szczegółami zapoznawał Łukasz Korus, redaktor naczelny portalu, chwaląc się zasięgami, jakie serwis notuje w Internecie.

REKLAMA

Łukasz Korus zapowiada już dziś, że w ramach strony internetowej zostanie uruchomiony sklep internetowy i mapa sprzedaży lokalnej. Koła będą mogły zamieszczać tam swoje rękodzieło i prowadzić sprzedaż wysyłkową. Z kolei na interaktywnej mapie będzie można znaleźć lokalizacje, gdzie klient będzie mógł kupić stacjonarnie produkty czy przetwory przygotowane przez konkretne koło.

W trakcie spotkania zachęcano koła, aby dołączyły do Związku. Te które już w ramach Związku działają mogły wziąć udział w losowaniu wartościowych upominków ufundowanych przez Związek, wiceminister Annę Krupkę i posła Marka Kwitka. Główną nagrodę, kuchenkę mikrofalową zgarnęło KGW Gorzyczany. Panie przyznały, że wszelkie spotkania o tej tematyce są potrzebne kołom.

Wśród obdarowanych znalazły się panie ze Słupczy, które wyszły z inicjatywą poszerzenia oferty Związku o integrację sportową, na przykład wspólny nordic walking.

Grzegorz Socha, który aktywnie włączył się w tworzenie Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich przyznał, że organizacja jest otwarta na wszelkie propozycje.

Władze Związku zapowiadają spotkania w każdym regionie naszego województwa, później także całej Polski. Ciągle poszukiwani są wolontariusze i osoby chętne do pomocy w tworzeniu centralnej organizacji dla KGW.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE