-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjePrzebudowa siedmiu świetlic i rozbudowa siedziby biblioteki. Gmina Ożarów rusza z inwestycjami

Przebudowa siedmiu świetlic i rozbudowa siedziby biblioteki. Gmina Ożarów rusza z inwestycjami

Gmina Ożarów startuje z inwestycjami dla mieszkańców. Już niebawem ruszy rozbudowa świetlic w poszczególnych sołectwach. Do tej pory większość z nich składała się tylko z jednego pomieszczenia, często brakowało zaplecza kuchennego, a nawet toalety. Diametralnie zmieni się siedziba miejskiej biblioteki w Ożarowie. Powstanie nowy, piętrowy budynek o powierzchni 200 mkw każdej kondygnacji. Samorząd na te inwestycje pozyskał dofinansowania z rządowego programu Polski Ład.

Rozbudowę przejdą świetlice w Tominach, Grochocicach, Janowie, Julianowie. Do obecnie istniejących obiektów zostaną dobudowane pomieszczenia o powierzchni 50 mkw. Świetlice zyskają tym zaplecza kuchenne, łazienki, korytarze. Budynki zostaną wyposażone w fotowoltaikę, zbiornik na nieczystości i pompę ciepła do podłogowego ogrzewania lokalu. W Zawadzie i Śródborzu gmina postawi nowe świetlice od zera. Samorząd posiada już działki na ten cel. Tam powstaną budynki o powierzchni 130 mkw. z przyłączem energetycznym, wodociągowym, zbiornikiem na ścieki, fotowoltaiką i pompami ciepła. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany, powstaną także parkingi. Z kolei w Sobótce przebudowany zostanie obecny budynek remizy OSP, a dodatkowo będzie dobudowana sala spotkań o powierzchni 100 mkw, z ogrzewaniem podłogowym i fotowoltaiką.

REKLAMA
PILKINGTON

Posłowi Andrzejowi Kryjowi i innym parlamentarzystom zaangażowanym w lobbowanie wniosków o dofinansowania podziękował burmistrz Marcin Majcher. Przyznał, że cieszy się, że te pieniądze trafiły właśnie do Ożarowa.

Poseł Andrzej Kryj podkreślił wzorową współpracę Gminy Ożarów z rządem. Przyznał, że to samorząd dobrze zarządzany, który tworzy infrastrukturę przyjazną mieszkańcom.

REKLAMA

Właśnie ze świetlicy w Tominach korzysta miejscowe, aktywne w społeczności lokalnej koło gospodyń wiejskich. Teraz warunki w świetlicy nie są komfortowe, ale już wkrótce zmieni się to zdecydowanie. Panie nie będą musiały gotować w prywatnych domach.

Rozbudowy świetlic to nie wszystko. Diametralnie zmieni się siedziba miejskiej biblioteki w Ożarowie. Za 3 360 000 złotych budynek zostanie rozbudowany o dwukondygnacyjne skrzydło, od strony ulicy Spacerowej. Prace mają potrwać do kwietnia 2024 roku.

W poniedziałek w świetlicy w Tominach burmistrz Marcin Majcher podpisał umowy na przebudowy siedmiu obiektów i miejskiej biblioteki z przedstawicielami firm, które wygrały przetargi. Za rozbudowę świelic w Grochocicach, Tominach, Janowie i Śródborzu będzie odpowiadać firma BEDOM z Zawichostu. Firma WODEX z Ożarowa od zera wybuduje świetlice w Zawadzie  i Julianowie oraz rozbuduje siedzibę biblioteki. Z kolei inwestycją w Sobótce o zajmie się firma INBUD z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wartości pojedynczych inwestycji wahają się od 370 000 zł do blisko dwóch milionów złotych w przypadku świetlic. Budynek nowej biblioteki pochłonie 3 360 000 złotych. Prace mają zakończyć się w grudniu 2023 roku, kwietniu i czerwcu 2024 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE