-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświata"Igrzyska Zawodów" w sandomierskim "Ekonomiku". Kreatywni uczniowie prezentowali zawody przyszłości

„Igrzyska Zawodów” w sandomierskim „Ekonomiku”. Kreatywni uczniowie prezentowali zawody przyszłości

Wiele emocji przysporzył zarówno uczestnikom jak i publiczności konkurs „Igrzyska Zawodów” jaki odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu. Drużyny z kilku szkół podstawowych i ponadpodstawowych walczyły o nagrody prezentując zawody przyszłości lub takie, które chcieliby wykonywać. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Nie zabrakło im także aktorskich talentów i umiejętności.

Celami wydarzenia zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych było ułatwienie młodym ludziom wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, promocja zawodów, w których kształcą szkoły powiatu sandomierskiego.

REKLAMA
PILKINGTON

Wsparcie uczniów stojących przed niekiedy bardzo trudnym wyborem dalszego kierunku kształcenia jest potrzebne i to w każdej formie.

Wydarzenie w takiej formule i z takimi celami jest olbrzymim wsparciem doradztwa zawodowego, stwierdził Janusz Suszyna, kierownik wydziału oświaty w sandomierskim starostwie.

REKLAMA

Zadaniem drużyny było zaprezentowanie w dowolnej formule zawodu przyszłości lub takiego który chciałaby wykonywać. Na scenkę, dialog, prezentację zespoły miały maksymalnie 5 min.

Karolina Pawłowska z Zuzanną Cesarz z sandomierskiej „budowlanki” wybrały zawód, który chcą wykonywać. Zaprosiły widownię i komisję konkursową do salonu fryzjerskiego.

Bartosz Mikus i Maria Byda z SP nr 2 w Sandomierzu postawili na pracę w przestworzach. Uznali, że zawody stewardessy i pilota samolotów są ponadczasowe. Warto podkreślić nienaganny angielski u obojga uczniów.

Uczennica II LO w Sandomierzu, Zuzanna Luzak już wie co będzie robiła po ukończeniu ogólniaka. Zamierza zostać żołnierzem, a w przygotowaniach do występu na scenie wspierał ją tata.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce przypadło szkole z Obrazowa. Spośród szkół średnich po tytuł sięgnęła drużyna gospodarzy.

Patronat nad konkursem sprawował starosta sandomierski Marcin Piwnik. Starostwo ufundowało nagrody dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a gmina Sandomierz dla uczniów szkół podstawowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE