9.3 C
Sandomierz
sobota, 3 czerwca, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataZadaszone hale „Olimpia” powstaną w Sandomierzu, Klimontowie i Gnieszowicach. Będą służyć uczniom,...

Zadaszone hale „Olimpia” powstaną w Sandomierzu, Klimontowie i Gnieszowicach. Będą służyć uczniom, mieszkańcom i klubom sportowym.

Trzy szkoły podstawowe w regionie zyskają nowe boiska wielofunkcyjne z zadaszeniem. Takie inwestycje będą możliwe do zrealizowania dzięki dofinansowaniom otrzymanym przez gminę Klimontów, Koprzywnica i Sandomierz. W czwartek Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru nowego Programu Olimpia, ogłoszonego na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Ideą programu jest to, by taka hala istniała w każdej gminie.

Poseł Marek Kwitek przypomniał, że dyrektorzy szkół i samorządowcy zabiegali o takie miejsca. Dzięki przyznanym dotacjom w wysokości 70% inwestycji, takie hale gimnastyczne powstaną przy Zespole Placówek Oświatowych w Klimontowie, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gnieszowicach w gminie Koprzywnica oraz przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Gmina Koprzywnica na inwestycję w Gnieszowicach otrzymała 700 tysięcy złotych wsparcia. 

REKLAMA

Nowe boisko, które powstanie w Klimontowie będzie miało wymiary 20 x 40 metrów. Jego budowa pochłonie 4,5 miliona złotych, z czego 2 450 000 złotych to otrzymane dofinansowanie z programu „Olimpia”.

REKLAMA
PILKINGTON

Wniosek do ministerialnego programu złożyła także gmina Sandomierz. Zadaszone boisko, które powstanie przy Szkole Podstawowej nr 1 pozwoli na prowadzenie zajęć także w porze zimowej. Zainstalowany zostanie system grzewczy, powstanie także łącznik pomiędzy budynkiem szkoły, a boiskiem. Królewskie Miasto przeznaczy na inwestycję 5,5 miliona złotych, z czego 2 225 000 to dofinansowanie z programu „Olimpia”.

REKLAMA
MOKOSZYN

Hala przy sandomierskiej „jedynce” poza szkolnym wykorzystaniem, będzie obiektem umożliwiającym prowadzenie treningów również przez kluby sportowe. Dotąd gmina Sandomierz nieskutecznie starała się o środki zewnętrzne na remont stadionu miejskiego i budowę boiska treningowego.

Burmistrz Marcin Marzec przyznał, że obecnie nie są prowadzone żadne kroki w kierunku poprawy stanu technicznego i wizualnego. Nie będzie nawet remontów doraźnych.

Marcin Marzec zapytany o to, czy wobec tego drużyna seniorów Wisły Sandomierz będzie mogła korzystać z boiska „Olimpia” przy sandomierskiej „jedynce” nieodpłatnie, nie potrafił tego zadeklarować.

Sportowe inwestycje przy szkołach podstawowych w powiecie sandomierskim mają być zrealizowane w 2024 roku. Jak podkreślił poseł Marek Kwitek celem projektu „Olimpia” jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Parlamentarzysta przypomniał, że na programy wspierające sportowe inwestycje rząd ma przeznaczyć w ciągu dwóch lat 2 miliardy złotych. Celem jest powstanie 1000 przyszkolnych hal sportowych.

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany kilka lat, realizujący swój zawód z wielkim zaangażowaniem i pasją.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

6,343PolubieniaLubię to
124ObserwującyObserwuj
625SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
9.3 ° C
9.3 °
7.8 °
83 %
2.4kmh
8 %
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
23 °
śr.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE