22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaUroczystościW Sandomierzu dziękowali strażakom. Uroczysty apel przed komendą

W Sandomierzu dziękowali strażakom. Uroczysty apel przed komendą

Sandomierskie obchody powiatowego Dnia Strażaka odbyły jak zawsze zgodnie z ceremoniałem. Były awanse i odznaczenia. Strażacy z PSP i OSP otrzymali moc życzeń i podziękowań za codzienną służbę. Komendant powiatowy PSP z Sandomierza podziękował za współpracę z kierowaną przez niego formacją okolicznościowymi statuetkami, a specjalne wyróżnienie – naturalnej wielkości szklany toporek otrzymali biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz i zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorz Rajca.

Strażacy rozpoczęli świętowanie od mszy świętej celebrowanej przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali na plac przed komendą, gdzie odbyła się druga część obchodów. Zgodnie z ceremoniałem została wciągnięta flaga państwowa na maszt i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

REKLAMA
PILKINGTON

Najbardziej zasłużeni strażacy i druhowie ochotnicy otrzymali medale i resortowe odznaczenia. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza uhonorowany został Jerzy Pokrzywa, prezes OSP Dziurów. Wyróżniony druh ponad 30 lat jest we władzach OSP Dziurów, formacji, która cały czas się rozwija.

REKLAMA
SOK

Za długoletnią służbę w ochotniczej straży Złoty znak związku otrzymał Jacek Jóźwiak, prezes OSP Chobrzany.

REKLAMA -->

Po ceremonii wręczenia odznaczeń parlamentarzyści: Andrzej Kryj, Marek Kwitek, Agata Wojtyszek, Jarosław Rusiecki, samorządowcy, skierowali do strażaków wiele ciepłych słów i mnóstwo podziękowań oraz życzeń.

Marcin Piwnik, sandomierski starosta podziękował „zawodowcom” i ochotnikom za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu, a samorządom za wspieranie straży pożarnej.

Także marszałek województwa pospieszył z gratulacjami i podziękowaniami.

Rzeczywiście, mieli za co dziękować sandomierskim strażakom.

Na zakończenie strażacy podjęli gości grochówką.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE