-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataOPATÓW: Duet Faliszewska – Bukała o prawach ucznia wie wszystko

OPATÓW: Duet Faliszewska – Bukała o prawach ucznia wie wszystko

Czwarte miejsce w Polsce i tytuł laureatki finału II Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia – to ogromny sukces Wiktorii Faliszewskiej – uczennicy Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Jej klasowa koleżanka Nikola Bukała uzyskała tytuł finalistki i nagrodę specjalną komisji. 

Ostatni etap olimpiady – odpowiedzi ustne – był przeprowadzony w formie zdalnej. W zmaganiach finałowych dotyczących praw ucznia dziewczyny zmagały się z pytaniem teoretycznym i kazusowym, w którym należało podać rozwiązanie danej sytuacji związanej z konkretnym prawem osoby uczącej się.

REKLAMA
PILKINGTON

Organizatorem Olimpiady była Fundacja na rzecz Praw Ucznia, która ma na celu popularyzację praw ucznia, a także walkę o ich przestrzeganie.

Warto również zaznaczyć, że partnerami Olimpiady byli m.in.: Naczelna Rada Adwokacka, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Sejmu, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Uczennice opatowskiej szkoły refleksjami na temat rywalizacji w olimpiadzie. 

Osiągnęłyście duży sukces, a w zasadzie powtórzyłyście ubiegłoroczny, co jest bardzo trudne. Jesteście zadowolone z osiągnięcia?

Obie jesteśmy bardzo z siebie dumne. Tak naprawdę to już drugi raz kiedy startujemy w tej olimpiadzie, więc presja była duża, bo chcieliśmy powtórzyć zeszłoroczny sukces – co nam się udało. Jednak zawsze będziemy miło wspominać każdy z etapów Olimpiady jak i same przygotowania.

Czy warto brać udział w takim przedsięwzięciu? 

Warto brać udział w takim przedsięwzięciu. Takie inicjatywy zawsze dają człowiekowi nowe doświadczenie, spojrzenie na świat i umiejętności. Na pewno olimpiada ta pokazuje, że nie wolno omijać tematu związanego z uczniem i jego prawami, a także uczy logicznego myślenia i umiejętności prezentacji przed innymi ludźmi.

Czy za rok również weźmiecie udział w olimpiadzie? 

Nasz udział w kolejnej edycji Olimpiady będzie ściśle uzależniony od naszych przygotowań do matury, ponieważ po wakacjach obie będziemy w klasie maturalnej. Jednak nie mówimy, że nie wystartujemy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE