-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaInne„Staszów  eko-zielona i czysta gmina”

„Staszów  eko-zielona i czysta gmina”

Gmina Staszów leży na Wyżynie Kielecko-Sandomierskiej w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego. Staszów nazywany jest często miastem nad Czarną, za sprawą przepływającej przez nie rzeki. To prawdziwa perła wśród wielu pięknych, otoczonych zielenią miejsc na ziemi świętokrzyskiej. To miejsce, które łączy harmonię natury z dbałością o środowisko, przyciągając zarówno turystów, jak i tych, którzy pragną tu żyć.

            Staszów to nie tylko duże tereny uprawne i rozwijający się przemysł. To przede wszystkim bogactwo przyrody i ogromny potencjał turystyczny. Jednym z najważniejszych atutów gminy Staszów są jej zielone tereny. Rozległe lasy, urokliwe łąki i miejskie parki przyciągają miłośników przyrody, którzy cenią sobie spokój i świeże powietrze.  Staszów kusi pięknem przyrody, a swoistą oazę spokoju czyni z niego malownicze położenie wśród rozległych lasów i unikatowy w skali Europy kompleks leśny Golejów, z dziesiątkami potorfowych jeziorek leśnych. To ulubione miejsce wypoczynku dla całych rodzin.  Gmina Staszów podejmuje starania, by chronić i zachować cenne zasoby, dbając o ochronę przyrody i ekosystemów. Gmina Staszów to miejsce, gdzie natura i ekologia idą w parze z rozwojem społecznym i gospodarczym. Staszów pokazuje jak można żyć w harmonii z przyrodą i traktować ekologię, jako priorytet.

REKLAMA
PILKINGTON

            Eko Staszów to nie tylko hasło, to także seria działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. W gminie realizowane są różnorodne projekty związane z ekologią. Od najmłodszych lat wpaja się dzieciom, jak ważna jest segregacja odpadów, recykling oraz oszczędzanie energii, a dbałość o czystość powietrza jest priorytetem samorządu. Takie działania budują świadomość ekologiczną społeczności i przyczyniają się do jeszcze większej dbałości o środowisko. Dzięki zaangażowaniu zarówno władz lokalnych, jak i przede wszystkim mieszkańców, Staszów staje się przykładem dla innych miejscowości, jak powinno się troszczyć o planetę.

    

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE