-2.4 C
Sandomierz
wtorek, 28 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeW Iwaniskach świętowano rocznicę odzyskania niepodległości i oddano dworzec autobusowy

W Iwaniskach świętowano rocznicę odzyskania niepodległości i oddano dworzec autobusowy

Miasto i Gmina Iwaniska uroczyście upamiętniła 105. rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Na zakończenie obchodów poświęcono i oficjalnie oddano do użytku zajezdnię autobusową, która od kilku miesięcy jest jedną z wizytówek miasteczka.

Święto Niepodległości w Iwaniskach zainaugurowano już wczesnym przedpołudniem, kiedy to delegacja samorządu złożyła wiązanki kwiatów na pomnikach upamiętniających martyrologię ludności w walce o wolność ojczyzny.

REKLAMA
PILKINGTON

Kolejną odsłoną uroczystości była msza święta. Po nabożeństwie wierni mieli okazję wysłuchania koncertu w wykonaniu Chóru „Novi”, Big Bandu Opatów oraz solistów związanych z Opatowskimi Szkołami Sztuk Artystycznych. Chór i artyści wystąpili pod batutą Zdzisława Staniszewskiego.

W patriotyczne wydarzenie wpleciono oficjalne oddanie do użytku nowej zajezdni autobusowej. Nowa infrastruktura została poświecona. Władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji przecięli wstęgę.

REKLAMA

Budowa dworca pochłonęła około 2 mln zł. Gmina na tę inwestycję pozyskała środki pozabudżetowe. Obiekt jest wyposażony w odnawialne źródła energii i niezbędną wewnętrzną infrastrukturę.

Nowa zajezdnia podoba się, i mieszkańcom gminy, i przyjezdnym. Inwestycję uznają za potrzebną bo poprawia komfort korzystania z komunikacji zbiorowej. Wszyscy podkreślali, że budynek i otoczenie poprzedniego dworca autobusowego oględnie mówiąc, nie było najlepszą wizytówką miasta.

Fot. Piotr Andryka |STV.INFO

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,795PolubieniaLubię to
146ObserwującyObserwuj
854SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-1.9 °
-2.4 °
95 %
0.9kmh
100 %
wt.
-3 °
śr.
-1 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE