22.3 C
Sandomierz
niedziela, 14 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaPOWIAT SANDOMIERSKISandomierzW Kurowie z rolnikami w Sandomierzu z sadownikami. Rozmowy z ministrem rolnictwa...

W Kurowie z rolnikami w Sandomierzu z sadownikami. Rozmowy z ministrem rolnictwa Czesławem Siekierskim

W Kurowie w gminie Lipnik i w Sandomierzu rozmawiał z rolnikami i sadownikami minister rolnictwa. Podczas obu spotkań Czesław Siekierski wsłuchiwał się w artykułowane przez mieszkańców wsi problemy z jakimi się borykają oraz odpowiadał na pytania. Minister wizytę na ziemi opatowskiej i sandomierskiej uznał za owocną.

A problemy rolników czy sadowników są od dawna takie same. Niska cena, drogie nawozy i środki ochrony roślin. Do tego niekontrolowany napływ żywności z Ukrainy i innych krajów spoza Unii Europejskiej, coraz bardziej restrykcyjna polityka rolna wspólnoty.

REKLAMA
PILKINGTON

Mimo, że debata w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie przebiegało pod hasłem „Przyszłość polskiego sadownictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów” minister Siekierski przyznał, że niektóre problemy z jakimi się borykają rolnicy i sadownicy trzeba rozwiązywać natychmiast, a niektóre w dalszej perspektywie i muszą to być rozwiązania systemowe.  

REKLAMA
SOK

Wysoko oceniły debatę władze wojewódzkie i samorządowe. Michał Skotnicki, wicewojewoda świętokrzyski przyznał, że znane mu są problemy tej gałęzi gospodarki, bo sam jest małoobszarowym sadownikiem, a takie rozmowy jak ta w Sandomierzu, są potrzebne.

REKLAMA -->

Równie wysoko wizytę ministra ocenił Marcin Piwnik, starosta sandomierski, który także jest sadownikiem.

Starosta przyznał, że protesty rolników nie tylko w Polsce bardzo wspierają konieczność zmian. Marcin Piwnik stwierdził, że należy nowej władzy dać szansę i czas na usunięcie problemów polskiej wsi.

Z koszem dorodnych jabłek na debatę przyjechał wójt Obrazowa, który także jest sadownikiem. Krzysztof Tworek chciał w ten sposób zademonstrować jakość produkcji sandomiersko-obrazowskich sadowników i zaprotestować przed zalewaniem polskiego rynku wątpliwej jakości produktami.

Debata w Sandomierzu odbyła się w ramach 32. Spotkań Sadowniczych.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,684PolubieniaLubię to
193ObserwującyObserwuj
1,900SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
22.3 ° C
22.3 °
22.3 °
74 %
3.3kmh
82 %
niedz.
30 °
pon.
30 °
wt.
36 °
śr.
30 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE