13.1 C
Sandomierz
środa, 29 maja, 2024
REKLAMA
Strona głównaKonferencje prasoweJakie zmiany w Urzędzie Miasta w Sandomierzu? Konferencja prasowa burmistrza Sandomierza Pawła...

Jakie zmiany w Urzędzie Miasta w Sandomierzu? Konferencja prasowa burmistrza Sandomierza Pawła Niedźwiedzia

– Mieszkańcy oczekują intensywnych działań. Nie możemy ich zawieść – powiedział Paweł Niedźwiedź, burmistrz Sandomierza podczas pierwszej konferencji prasowej po dwóch tygodniach urzędowania od objęcia stanowiska.

Burmistrz odniósł się do struktury organizacyjnej Urzędu Miasta. Opowiedział też o przetargach i związanych z tym najbliższych inwestycjach. W trakcie spotkania zapewnił też, że nie będzie zmian personalnych. Zapowiedział przeprowadzenie audytu w magistracie, mającym na celu pokazanie kondycji urzędu i gminy Sandomierz.

– Likwidacji uległy trzy wydziały, w tym rozwoju i promocji. Z tego wydziału wyodrębniliśmy trzy samodzielne referaty: kultury, pozyskiwania środków zewnętrznych, referat zamówień publicznych – wyliczał burmistrz i podkreślił, że referat techniczno – inwestycyjny został połączony z referatem urbanistyki i architektury noszący nazwę techniczno – inwestycyjny i urbanistyki. – Powiedział burmistrz Sandomierza

REKLAMA
PILKINGTON

Prawdziwą rewolucją, mającą – zdaniem burmistrza – przynieść oszczędności, jest likwidacja wydziału radców prawnych. Obsługę prawną urzędu, obejmie zewnętrzna kancelaria prawna.

– Obsługa urzędu oparta na prawnikach na etacie to anachronizm – tłumaczył burmistrz. – Potrzebujemy kancelarii, która w swoim portfolio posiada specjalistów z zakresu prawa pracy, zamówień publicznych, administracji. Jak zapewnił włodarz, wynagrodzenie przewidziane dla kancelarii będzie niższe od wynagrodzenia wypłacanego radcy.

REKLAMA -->

– Już nie liczę ZUS-ów i innych kosztów stałych po stronie pracodawcy – podkreślił. – Radców prawnych na etacie było dwóch. Jeden zostanie, gdyż znajduje się w wieku ochronnym – dodał.

Burmistrz zapytany, czy będzie miał zastępcę odpowiedział, że wkrótce taka osoba obejmie stanowisko wiceburmistrza. Wcześniej musi jednak pożegnać się ze swoim poprzednim miejscem pracy.

– Co do sekretarza, to chciałbym, aby wiceburmistrz wykonywał też zadania sekretarza. Takie rozwiązanie jest praktykowane w innych samorządach powiatu sandomierskiego. – Powiedział burmistrz Sandomierza

Burmistrz podkreślił, że samorząd gminny zrealizuje ważne dla miasta inwestycje: przebudowa ulicy Słowackiego, utworzenie placu zabaw przy ulicy Gołębickiej, remont ulicy Sucharzowskiej i remont odcinka ulicy Krukowskiej, zabezpieczenie murów obronnych przy ulicy Żydowskiej i opracowanie dokumentacji projektowej ulicy Okrzei.

Włodarz wskazał, że gmina złoży wniosek w ramach projektu FENiKS, dzięki któremu, można doposażyć Sandomierskie Centrum Kultury oraz uatrakcyjnić Podziemną Trasę Turystyczną i Bramę Opatowska.

– Co do podziemi to chcemy też zabezpieczyć ją przed przesiąkaniem wody do komór – mówił Paweł Niedźwiedź.

W programie Feniks najmniejsza kwota dofinansowania wynosi 10 milionów złotych. – To jeden już z ostatnich naborów i bardzo nam na tym zależy – podkreślił.

Na początku konferencji burmistrz zapewnił, że nie będzie też zwolnień. Niektórzy pracownicy odeszli sami, niektórzy przeszli na urlopy bezpłatne inni złożyli wypowiedzenia.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,243PolubieniaLubię to
185ObserwującyObserwuj
1,760SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
13.1 ° C
14.3 °
13.1 °
91 %
0.8kmh
100 %
śr.
25 °
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
23 °
niedz.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE