23.2 C
Sandomierz
wtorek, 26 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaUroczystościDruhowie z OSP Kurozwęki mają nowy wóz. PAWEŁ MARCIN uroczyście ochrzczony butelką...

Druhowie z OSP Kurozwęki mają nowy wóz. PAWEŁ MARCIN uroczyście ochrzczony butelką szampana

Ten dzień na długo zapamiętają druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurozwękach w gminie Staszów. Strażakom ochotnikom w minioną sobotę przekazany został już oficjalnie i bardzo uroczyście nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy IVECO Daily, na który czekali wiele lat. 

Na nowy, można powiedzieć wymarzony samochód do służby strażacy długo się wyczekali, jednak udało się wzbogacić jednostkę o nowy i dobrze wyposażony samochód, który zastąpił wysłużonego Mercedesa 608D, który do tej pory dzielnie służył strażakom, podobnie jak jeden z pierwszych samochodów pożarniczych Żuk, wspominany przez druha Janusz Wąsalę, który w tej jednostce OSP jest od 1970 roku.

REKLAMA

Obecnie w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurozwękach jest 45 aktywnie działających strażaków, którzy najczęściej dysponowani są do pożarów traw i lasów, akcji poszukiwawczych, podtopień oraz wypadków i zabezpieczania terenów wodnych, ponieważ dysponują łodzią ratowniczą. Jak potwierdzają zgodnie strażacy nowy samochód znacznie usprawni ich działania. 

REKLAMA
PILKINGTON

Pojazd do służy za ponad 400 tysięcy złotych udało zakupić się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Finansowe wsparcie na zakup samochodu zostało przeznaczone również z budżetu Starostwa Powiatowego w Staszowie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.  Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa przyznał, że ta chwila była długo wyczekiwana. Jak dodał jednostka OSP z Kurozwęk prężnie się rozwija, a w jej szeregi chętnie wstępują młode osoby, którą strażacką służbę pełnią u boku doświadczonych kolegów. 

Sobotnie wydarzenie w Kurozwękach rozpoczęła polowa msza święta odprawiona przez proboszcza parafii w Kurozwękach, ks. kan. Andrzeja Bąka. Po jej zakończeniu przedstawiono rys historyczny jednostki, poświęcono nowy samochód oraz odczytano i przekazano akt nadania wozu do którego kluczyki  odebrał prezes Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Nowe IVECO Daily otrzymało imiona PAWEŁ MARCIN, a funkcje jego chrzestnych pełnili druhna Anna Gozdek i Michał Popiel de Boisgelin, który butelką szampana ochrzcił nowy pojazd druhów. 

Druhowie z Kurozwęk po nabyciu nowego samochodu rozpoczną starania o wstąpienie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Obecnie na terenie całej gminy Staszów jest 15 aktywnie działających jednostek OSP. 

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,450PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
767SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
23.2 ° C
24.3 °
22.3 °
72 %
1.8kmh
0 %
wt.
22 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE