16.5 C
Sandomierz
czwartek, 25 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoTrzęsienie ziemi w Ożarowie. "Skuteczna wymiana" pracowników na byłych kandydatów w wyborach

Trzęsienie ziemi w Ożarowie. „Skuteczna wymiana” pracowników na byłych kandydatów w wyborach

Nowa władza zawsze niesie za sobą jakieś zmiany. Czasem lepsze, czasem gorsze, czasem wcale niedobre, ale to zwykle okazuje się dopiero po czasie. W myśl powiedzenia, że „przychodzi nowa miotła i zamiata” zdecydowanie wpisuje się Ożarów. Od przejęcia urzędu przez Piotra Ślęzaka i Marcina Stańczyka trwa obsadzanie czołowych stanowisk m.in. w urzędzie miejskim, publicznej przychodni, szkole czy świetlicy. Dwie nowe kierowniczki już powołano, w wyborach startowały z komitetów obecnych burmistrzów.

Nowy włodarz Ożarowa – Piotr Ślęzak od objęcia władzy wydał już 20. zarządzeń, w dużej mierze w kwestiach personalnych. Pierwszym było oczywiście powołanie zastępcy w osobie Marcina Stańczyka. Panowie jeszcze w trakcie kampanii „dogadali się” czego efektem była taka właśnie nominacja. Drugą decyzją była oczywista wymiana w składzie osobowym powołanej jeszcze w kwietniu, komisji dotyczącej wyłonienia podmiotów realizujących zadania publiczne, z byłego wiceburmistrza Pawła Rędziaka na nowego wiceburmistrza Marcina Stańczyka. Kolejne zarządzenia dotyczyły zmian w budżecie, ale już 20 maja Piotr Ślęzak ogłosił konkurs na inspektora ds. oświaty i ochrony zdrowia w Urzędzie Miejskim w Ożarowie. To stanowisko piastował do niedawna Mirosław Adamek, wcześniej radny Ożarowa i powiatu opatowskiego, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. Piotr Ślęzak tę zmianę tłumaczy odejściem Adamka w związku z nabyciem praw emerytalnych.

Wielkich zmian nie ma. Te zmiany, jeżeli są, to wynikają z tego, że są osoby, które odchodzą na emeryturę. Tak jak na przykład dyrektor Trytko SPZOZ-u, tak jak Pan Adamek, który był inspektorem oświaty. Ogłosiliśmy konkursy w tych jednostkach, w których dyrektorzy odchodzą na emerytury. Takich zmian stricte drastycznych nie ma.

wyjaśnia Piotr Ślęzak
REKLAMA
PILKINGTON

Jak tłumaczy Piotr Ślęzak, w ogłoszonym konkursie na stanowisko, które nadzoruje gminną oświatę zgłosiły się trzy osoby. Dwie z nich nie spełniały stawianych wymagań, ale trzecia już tak. To Jolanta Gajewska, która wcześniej kierowała niepublicznym żłobkiem, a który prowadzony jest przez stowarzyszenie, gdzie prezesem jest żona obecnego wiceburmistrza Stańczyka. Nota bene Jolanta Gajewska startowała w wyborach na radną gminy Ożarów z komitetu Piotra Ślęzaka „Skuteczna zmiana” w okręgu Biedrzychów, Dębno, Maruszów, Nowe. Jednak przegrała z Mariolą Bańcer, startującą z komitetu ówczesnego wiceburmistrza Pawła Rędziaka o niemal 100 głosów, uzyskując zaledwie 20.42% poparcia. W kontekście słów burmistrza Ślęzaka o osobach odchodzących na emeryturę warto przypomnieć, że faktycznie Mirosław Adamek osiągnął w kwietniu wiek emerytalny 65 lat, ale nowa inspektor już ten wiek przekroczyła. Jolanta Gajewska ma 61 lat.

Zapytany czy start nowej inspektor, w wyborach do rady miejskiej z jego komitetu miał w kontekście tej sytuacji jakieś znaczenie, Piotr Ślęzak odpowiada, że dla niego liczą się tylko kompetencje i transparentność.

REKLAMA -->

Kolejna duża zmiana zaszła w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ulicy Spacerowej. Tam na emeryturę odszedł wieloletni dyrektor placówki Władysław Trytko. Burmistrz zapowiada ogłoszenie konkursu na nowego szefa placówki, zaś obecnie przychodnią kieruje księgowa.

Nie chcieliśmy robić rewolucji, tylko powołać kogoś, kto jest wewnątrz SPZOZ-u, żeby to wszystko przebiegało płynnie i ciągle. Na tą chwilę procedura konkursowa jest bardzo długa, więc powołaliśmy panią Dagmarę Kwietniak, która pełni obowiązki dyrektora. Będzie ona pełniła obowiązki około dwa-trzy miesiące, po czym wyłonimy w konkursie dyrektora, który będzie miał uprawnienia lekarskie, albo managera. Wtedy będziemy musieli jeszcze pomyśleć o ciągłości świadczeń lekarskich, więc będzie musiał być jeszcze zastępca typowo stricte medyczny.

wyjaśnia burmistrz

W piątek, 14 maja w konkursie wyłoniono także nowego dyrektora Szkoły Podstawowej w Janowicach. Na kolejną kadencję placówką oświaty będzie kierować Maria Kobrzycka-Beczek.

I tutaj też warto się na chwilę zatrzymać. Maria Kobrzycka-Beczek także startowała w ostatnich wyborach do rady miejskiej. W tym przypadku był to jednak komitet „Ożarów na nowo” obecnego wiceburmistrza Marcina Stańczyka. Kandydatka wówczas otrzymała tylko 57 głosów startując z okręgu Wyszmontów, Tominy i mandatu nie otrzymała. Ten trafił do obecnej przewodniczącej rady Haliny Dragan. Nowa dyrektor szkoły w Janowicach Maria Kobrzycka-Beczek ma 57 lat.

Zmiany dokonano także w innej jednostce gminy – Świetlicy Środowiskowej. To w związku z objęciem stanowiska kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opatowie przez dotychczasową szefową świetlic Barbarę Kasińską. Do czasu zatrudnienia kierownika świetlicy, jego obowiązki powierzono Ewie Terczak.

Władze Ożarowa zatrudniły na umowę zlecenie także Piotra Wójtowicza. To były naczelnik wówczas największego wydziału w Urzędzie Miasta w Sandomierzu, zajmującego się inwestycjami, rozwojem i promocją miasta. Po przegranych wyborach przez poprzedniego burmistrza Sandomierza Marcina Marca, Piotr Wójtowicz tak jak kilkoro innych osób sam zrezygnował z pracy, jeszcze przed objęciem władzy przez nowego burmistrza. Piotr Wójtowicz rozstał się za wypowiedzeniem, ze zwolnieniem ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia. Teraz w Ożarowie ma zająć się opracowaniem strategii gminy.

Pan Piotr Wójtowicz pracuje na umowę zlecenie, na czas określony. Ma określony przydział obowiązków. Ma opracować strategię rozwoju gminy.

powiedział Ślęzak

Czy Piotr Wójtowicz zajmie się promocją Ożarowa, tego nie wiadomo. Burmistrz Ślęzak tłumaczy to wynikami audytu. Od nich będzie zależeć ewentualna restrukturyzacja urzędu i potencjalny taki ruch.  

We wszystkich dotychczasowych konkursach, gdzie wyłoniono nowych szefów komórek członkiem komisji konkursowych był wiceburmistrz Marcin Stańczyk, zaś zarządzenia podpisywał Piotr Ślęzak.

Ile zmian kadrowych szykuje się jeszcze w gminie Ożarów, ile osób w wieku emerytalnym lub przedemerytalnym zostanie obsadzonych przez nowe władze? O tym wszystkim będziemy informować na naszym portalu.

1 KOMENTARZ

2.4 5 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olaf

zielona mafia idzie precz

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

9,786PolubieniaLubię to
194ObserwującyObserwuj
1,940SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady deszczu
16.5 ° C
19.3 °
16.5 °
92 %
2.2kmh
100 %
czw.
23 °
pt.
24 °
sob.
29 °
niedz.
29 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE