9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoŚwiętokrzyski Festyn Sportowy w malowniczym Zochcinku koło Opatowa

Świętokrzyski Festyn Sportowy w malowniczym Zochcinku koło Opatowa

Stowarzyszenie „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro” zorganizowało w piątek na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku koło Opatowa Świętokrzyski Festyn Sportowy, dedykowany dzieciom i młodzieży szkół podstawowych i średnich powiatu opatowskiego. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowych, konkursach. Na scenie prezentowali się artyści. Zadbano o catering aby nikt nie był głodny. Gośćmi specjalnymi byli Malwina Kopron, nasza medalistka z Tokio i TikToker Łukasz Chwediuk. 

Patronat nad wydarzeniem, w którym wzięło udział około 500 młodych sportowców, sprawowała sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka oraz opatowscy samorządowcy. 

REKLAMA
PILKINGTON

Aktywizacja pocovidowa, to główny cel festynu sportowego. Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które zorganizowało przedsięwzięcie przyznaje, że impreza spełniła swoje zadanie i pod każdym względem była atrakcyjna dla uczestników. 

Celem Świętokrzyskiego Festynu Sportowego jest integracja sportowa dzieci. Aktywizacja szczególnie tak ważna po czasie covidu, kiedy przez dwa lata dzieci nie miały imprez plenerowych. Właściwie miały możliwość ćwiczyć na zajęciach wuefu często na dworze, w okrojonych grupach. Dzisiaj jest szansa nie tylko świetnie się pobawić, dotknąć medalu olimpijskiego który przywiozła Malwina Kopron, nasza brązowa medalistka z Tokio w rzucie młotem. Jest Łukasz Chwieduk największy polski piłkarski TikToker, który też przyciąga. Mnóstwo dzieci może zobaczyć jak wykonuje różne tricki. Dzieci mogą się spróbować w różnych nietypowych konkurencjach sprawnościowych ale także w biegach. 
Na pewno integracja sportowa. Były konkursy historyczne. Świetnie poradzili sobie młodzi ludzie o historii Polski i historii regionu wężej lub szerzej pojętego. Myślę że cel główny został spełniony. Bardzo się cieszymy, że świetnie się dzieci bawią. 

W ostatnim czasie Gmina Opatów organizuje bądź współorganizuje przedsięwzięcia sportowe, edukacyjne, a nawet naukowe. Powoli śmiało można Opatów nazwać miejscem kultowym, z czym zgadza się burmistrz Grzegorz Gajewski. Włodarz miasta podkreślił, że wydarzenia, które odbywają się w mieście i okolicy budują markę i wizerunek Opatowa. 

Wraca na miejsce kultowe, bo powinien zawsze nim. Staramy się spełniać obietnicę, którą złożyłem mieszkańcom przed wyborami w 2018 roku, że w Opatowie będzie się działo sporo rzeczy. Wszystko promuje Opatów. O Opatowie będzie dzisiaj głośno w mediach. Ci młodzi wspaniali ludzie, którzy uczestniczyli w tych zawodach, rozjadą się do domów z pozytywnymi emocjami. To buduje markę Opatowa, buduje wizerunek Opatowa i to pomaga nam przyciągać kolejnych, i turystów, i kolejne imprezy, i rozpoznawalność budować Opatowa.
Inicjatywa znalazła bardzo pozytywny oddźwięk u moich kolegów wójtów i burmistrzów z powiatu opatowskiego, ale również z poza powiatu opatowskiego. Oni uruchomili swoje szkoły, zachęcili nauczycieli żeby wydelegowali klasy. Myślę, że to jest odpowiednia formuła, że gmina czy powiat była jednostką organizującą i integrującą środowiska szkolne. 

REKLAMA -->

Z bogatej oferty Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku, bardzo chętnie korzystają okoliczni mieszkańcy, placówki edukacyjne, turyści. Zochcinek jest gościnny i z przyjemnością podejmuje wszystkich gości. W piątek z infrastruktury placówki skorzystała młodzież szkolna. Jarosław Basak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku zaprasza wszystkich do ośrodka i zapewnia, że wizyty będą obopólną korzyścią zarówno dla odwiedzających jak i mieszkańców. 

Zapraszam, w tym miejscu wszystkich do odwiedzania Zochcinka. Moi mieszkańcy …… to nie są tylko osoby starsze, ale są też w wieku młodym i obserwując młodość, obserwując ludzi z pełnych rodzin lepiej się czują. Ściągam ludzi aby ich jak najwięcej tutaj przebywało aby stworzyć mieszkańcom możliwość przebywania wśród normalnych nazwijmy to w cudzysłowiu ludzi.
Mamy przepiękne tereny, dopracowaliśmy się fajnych tras biegowych, mamy fajne boiska, mamy ogród zoologiczny w cudzysłowiu, mamy tężnie, domki do apiterapii, przepiękne wybiegi. 

Bieg na dystansie 400 metrów w kategorii szkół średnich wygrał Szymon Oleksiak, uczeń LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie i zawodnik Opatowskiego Klubu Sportowego. Jego klubowy kolega Antoni Swatek w kategorii szkół podstawowych zajął drugie miejsce. Obaj zawodnicy podkreślali, że biegło się im dobrze i są zadowoleni z zajętych miejsc.

Szymon Oleksiak skromnie powiedział, że udało się zająć pierwszą lokatę. 

Dało się jakoś, ciężko ale się dało. Forma jest bo trenuję w klubie OKS Opatów. W juniorach. 

Z kolei Antoni Swatek był zadowolony z drugiego miejsca i zapewnił, że następnym razem nie da się nikomu wyprzedzić. 

Świetnie się biegło, czułem się świetnie. Bieg na plus. Był lepszy kolega, również z klubu. Okazał się nieco lepszy o kilka setnych sekundy. Tak wyszło po prostu. Następnym razem będzie lepiej.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe puchary, medale i dyplomy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE