29.7 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 lipca, 2024
REKLAMA
Strona głównaOświataSzkoła "na Górce" z Opatowa otworzyła drzwi przed ósmoklasistami

Szkoła „na Górce” z Opatowa otworzyła drzwi przed ósmoklasistami

Dużo atrakcji czekało na uczestników „dni otwartych” Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Imponująco prezentowało się stoisko przygotowane przez klasy „rolnicze”. Plac przed halą warsztatów szkolnych zapełniły potężne traktory z osprzętem. Były kiełbaski z grilla, pokazy rolnicze, miasteczko mundurówki, a nawet żywa koza i cielak. Na „dni otwarte” do szkoły „na górce” stawili się uczniowie klas ósmych szkół z całego powiatu opatowskiego, a nawet sąsiednich województw.

Zadowolona z przebiegu „dnia otwartego” a przede wszystkim z liczby uczestników była Magdalena Gdowska, dyrektor opatowskiej szkoły „na górce”. 

Szkoła „na górce” już od wielu lat jest liderem edukacyjnym w naszym powiecie. Bardzo się cieszę, że młodzież wybiera naszą szkołę. Przede wszystkim mamy bardzo szeroką ofertę i myślę, że to zachęca młodzież do wyboru naszej szkoły. W tej chwili młodzież też kładzie nacisk na to, żeby po ukończeniu szkoły mieć twardy zawód, którym będzie się mogła okazać na rynku pracy.

REKLAMA
PILKINGTON

Szkoła zdaniem dyrektor Gdowskiej ma bardzo dobrą bazę, a proces edukacyjny jest wzbogacany dodatkowymi szkoleniami, praktykami krajowymi i zagranicznymi, co ma wpływ na rekrutację na bardzo wysokim poziomie.

Od wielu lat wzbogacana baza robi swoje. Z drugiej strony to przyjazna atmosfera, fajna oferta edukacyjna z dodatkowymi różnymi rzeczami, czyli dodatkowe kursy, wyjazdy zagraniczne, praktyki u pracodawców i to do nas przyciąga.

Receptą na dobrą atmosferę, która w dużym stopniu przekłada się na wynik naboru do klas pierwszych jest wzajemny szacunek nauczycieli do uczniów i uczniów do nauczycieli, podkreśla dyrektor opatowskiej „górki”

Szanujemy się nawzajem. My szanujemy uczniów, a uczniowie szanują nas. Jeżeli każdy z nas będzie uznawał inność drugiej osoby, wyjątkowość i nauczyciele będą szukać w uczniach tego co dla nich jest najlepsze to właśnie to tworzy atmosferę.

REKLAMA -->

Szczególnie okazale prezentowało się stoisko przygotowane przez klasy „rolnicze”. Uczniowie II klasy TMR Bartłomiej Bakalarski, Bartosz Michałowski, Mateusz Dojka zgodnie uznali, że „górka” w Opatowie to dobra szkoła

Mateusz Dojka powiedział, że w wyborze szkoły na dalszy etap kształcenia pomogli mu znajomi.

Przez znajomych też, Bardzo polecali tę szkołę i też jestem zainteresowany tym kierunkiem.

Jego kolega Bartosz Michałowski stwierdził, że pomogła mu baza dydaktyczna tej szkoły i przekazana przez znajomych ocena nauczycieli.

Fajne maszyny, nauczyciele, fajna atmosfera, dużo znajomych, blisko domu.

Rolnikiem chce zostać Bartłomiej Bakalarski i dla niego wybór placówki w Opatowie był naturalną koleją rzeczy.

Zawsze chciałem być rolnikiem więc wybrałem ten kierunek ze względu na to. Interesuje się maszynami rolniczymi.

Patryk Zieliński z III klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki nieprzypadkowo wybrał szkołę „na górce”. Stwierdził, że taki kierunek oferowała w tej okolicy tylko ta placówka.

Wybrałem szkolę dzięki swoim zainteresowaniom. Taki kierunek mi odpowiadał. To jest w sumie jedyna szkoła w okolicy, która oferuje ten kierunek i jest bardzo dobrze rozwinięta.

Patryk Wójcicki podkreślił, że w szkole panuje fajna atmosfera, a wiedzę przekazują dobrzy nauczyciele.

W szkole jest bardzo fajnie. Nauczyciele są też bardzo fajni, Jest wysoki poziom nauczania .

Obaj po ukończeniu opatowskiej szkoły zamierzają studiować. Wyboru szkoły nie żałuje Jakub Iwoła uczeń Technikum Gastronomicznego.

Przede wszystkim możemy kształcić się w tym kierunku, możemy poznawać nowe kulinarne sposoby przygotowywania dań i jest to kierunek ekskluzywny.

Ze względu na popularność szkołę „na górce” wybrała Karolina Susfał z technikum gastronomicznego.

Bo jest bardzo popularna. Przyciąga samym wyglądem. Atmosfera jest bardzo fajna, nauczyciele są bardzo sympatyczni.

Jakub Iwoła poleca w całej rozciągłości wybór ZS nr 1 na kolejny etap edukacji uczniom szkół podstawowych.

Polecam ponieważ zajęcia praktyczne odbywają się w bardzo fajny sposób. Możemy się nauczyć dużo nowych rzeczy, przyrządzania dań.

Dziś trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek uroczystość patriotyczną, państwową bez udziału uczniów opatowskiej „mundurówki”. Liceum mundurowe w Zespole Szkół nr 1 cieszy się dużym powodzeniem i na trwałe wpisało się w mapę szkół powiatu opatowskiego.  

Edyta Gwoździk, nauczycielka języka polskiego i opiekun klas mundurowych uważa, że działanie jest jednym z głównych czynników zachęcających młodzież do kontynuacji edukacji w klasach mundurowych. Równie ważną jest także według niej edukacja patriotyczna.

Staramy się działać. Nie tylko mówić i opowiadać o tym, ale rzeczywiście staramy się jak najwięcej realizować. W ciągu roku szkolnego młodzież nie tylko kształci się w budynku szkolnym, ale także wyjeżdżą na różnego rodzaju szkolenia, spotkania z przede wszystkim z byłymi operatorami Jednostki Specjalnej „Grom” z którymi współpracujemy. To są także wyjazdy tematyczne. Odwiedzanie miejsc upamiętniających chociażby pułkownika „Ponurego”, Muzeum Wojska Polskiego, Centrum Weterana Misji w Warszawie. Patriotyzm jest jednym z bardzo ważnych elementów edukacji naszej młodzieży w klasach mundurowych i oprócz tego że uczestniczymy w lokalnych uroczystościach o charakterze rocznicowym, patriotycznym opiekujemy się sztandarami kilku organizacji. Uczestniczymy też w wydarzeniach o zasięgu ogólnokrajowym.

Nauczyciel wychowania fizycznego Marek Frejlich i także opiekun klas mundurowych dodaje, że jakość kształcenia a co za tym idzie, popularność klas mundurowych to efekt współpracy z Fundacją Grom Combat.

Z fundacją współpracujemy już od dziesięciu lat. Zaczęliśmy jeździć na komercyjne ciekawe szkolenia. To przede wszystkim seminarium „Drewniak” w Warszawie, które się odbywały zawsze w lutym. To jest zapoczątkowany przez nas wspólnie z fundacją bodaj że już po raz 10. biwak Ponury – Nurt w Górach Świętokrzyskich, to są szkolenia w ośrodku szkolno – sportowym w Gołoborzu.

Umundurowani i uzbrojeni po zęby uczniowie zachęcali do kształcenia na poziomie szkoły średniej w klasach mundurowych.

Zachęcamy przede wszystkim wyjazdami, bo jest ich całkiem sporo. Uczymy się tam całkiem nowych ciekawych rzeczy, które w przyszłości na pewno nam pomogą, jeżeli ktoś chciałby wiązać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Również nauczyciele, którzy są bardzo fajni i nas wspierają.

Na rok szklony 2022/23 Zespół Szkół nr 1 przygotował jak podkreśliła Magdalena Gdowska bardzo szeroką ofertę dla absolwentów podstawówek. Będą to:

Nasza niezawodna „mundurówka”. Dodatkowo 6. zawodów technikalnych plus szkoła branżowa I stopnia. Nowość czyli technik reklamy,, media społecznościowe i grafika komputerowa. To jest też kierunek który da szerokie możliwości zatrudnienia młodzieży.

Uczniom ostatnich klas szkół podstawowych oferta i organizacja „dni otwartych” w ZS nr 1 w Opatowie podobała się, a niektórzy z nich jak Mateusz Góra z SP nr 2 w Opatowie już zdecydowali, że dalszą naukę kontynuować będą w szkole „na górce”.

Podoba mi się w tej szkole. Jest dużo różnych fajnych kierunków. Mówili nam uczniowie starsi, że są fajni nauczyciele. Najbardziej spodobał mi się logistyk i chyba we wrześniu się tam wybiorę.

Znalezienie miejsca parkingowego w okolicy szkoły „na górce” w czasie trwania „dnia otwartego” graniczyło z cudem i to był zewnętrzny wskaźnik zainteresowania edukacją w tej szkole.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

9,775PolubieniaLubię to
194ObserwującyObserwuj
1,940SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
29.7 ° C
29.9 °
29.3 °
44 %
1.8kmh
20 %
pon.
31 °
wt.
28 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE