18.1 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoCharytatywny piknik w Winnicy Brzostowiczów w Opatowie. Zbierano na fundację siostry Chmielewskiej

Charytatywny piknik w Winnicy Brzostowiczów w Opatowie. Zbierano na fundację siostry Chmielewskiej

Po raz kolejny Grzegorz i Wioletta Brzostowiczowie byli gospodarzami pikniku charytatywnego podczas którego zbierano pieniądze na samochód dla Wspólnoty Chleb Życia siostry Chmielewskiej. Z zaproszenia opatowskiego Rotary Klubu skorzystało mnóstwo osób, w dużej mierze spoza Opatowa. Głównym punktem spotkania w winnicy była licytacja obrazu Adama Hanuszkiewicza „Orfeusz i Eurydyka”. Dzieło mistrza Adama wylicytowali małżeństwo Agnieszka i Norbert Kwiatkowscy. Na finał uczestnicy przeszli nad zalew w Zochcinku, gdzie odbyła się druga część wydarzenia –noc świętojańska.

Siostra Małgorzata Chmielewska nie mogła uczestniczyć w pikniku. Reprezentowała ją Tamara Smajkiewicz, która poinformowała, że auto będzie służyło uchodźcom.

REKLAMA

Najbardziej zapracowaną osobą był Grzegorz Brzostowicz, który dbał by każdemu uczestnikowi nie zabrakło przysłowiowego „ptasiego mleczka”. Pan Grzegorz, który razem z żoną Wiolettą byli gospodarzami wyjaśnił, dlaczego adresatem czwartej już zbiórki jest Wspólnota Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

REKLAMA
PILKINGTON

Do przyjścia na charytatywne spotkanie zachęcał program artystyczny, pyszne posiłki, lokalne wino i charyzmatyczna osobowość gospodarzy.


Nowa pani prezydent opatowskiego Klubu Rotary Barbara Niedośpiał-Skowron, która zastąpiła na tym stanowisku Adama Hanuszkiewicza jest zadowolona z powierzonej jej funkcji. Zapewniła, że cele Klubu nie zmienią się pod jej rządami. Bizneswoman ze Staszowa od kilkunastu lat czynnie uczestnicy w akcjach charytatywnych i jest z tego dumna.

Agnieszka i Norbert Kwiatkowscy wygrali licytację obrazu pędzla Adama Hanuszkiewicza. Nie żałują wydanych na dzieło sztuki 6 tys. zł bo jak stwierdzili liczy się cel aukcji.

Pani Agnieszka zapewniła, że obraz trafi ….W jakieś fajne miejsce w domu.

Wśród darczyńców nie mogło zabraknąć Katarzyny i Dariusza Bińczaków, którzy w charytatywnej akcji organizowanej w Opatowie biorą udział od jej początku. Wsparcie potrzebujących uważają za swój obowiązek.

Świetnie bawili się też najmłodsi uczestnicy jedynego w swoim rodzaju pikniku.


Adam Hanuszkiewicz okazuje się być nie tylko znakomitym malarzem, projektantem ale także doskonałym przewodnikiem po stoiskach, które wystawili jak ich nazwał -ludzie z pasją.

W części artystycznej zaprezentowali się: coverowy zespół z Nagorzyc, ukraiński zespół z Odessy i Chór Św. Marcina w sile: 6 chórzystów, skrzypaczka, dwóch gitarzystów i klawiszowiec. Maria Chrapek powiedziała, że chór zawsze jest gotowy wystąpić na tego rodzaju przedsięwzięciach.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
18.1 ° C
19 °
18.1 °
74 %
2.2kmh
92 %
pon.
17 °
wt.
25 °
śr.
17 °
czw.
19 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE