11.5 C
Sandomierz
czwartek, 13 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaKonferencje prasoweDo popegeerowskich gmin powiatu opatowskiego trafi w sumie 12 482 000 złotych

Do popegeerowskich gmin powiatu opatowskiego trafi w sumie 12 482 000 złotych

Parlamentarzyści, samorządowcy z powiatu opatowskiego wzięli udział w konferencji prasowej podczas której ci pierwsi poinformowali o wsparciu jakie powiat i gminy otrzymają w ramach programu Inwestycji Strategicznych. Program ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji na poziomie 98%. Wsparcie finansowe otrzymują gminy, w których funkcjonowały niegdyś PGR-y. Fundusze mają zminimalizować nierówności społeczne oraz poprawić komfort życia mieszkańców.

Powiat opatowski może liczyć na wsparcie rzędu 2 mln 940 tys. zł na zadanie: „Rozbiórka obiektów poprzemysłowych w miejscowości Włostów wraz z uporządkowaniem terenu i  budową ogrodzenia terenu poprzemysłowego”. Całkowity koszt zadania to 3 mln zł.

REKLAMA
PILKINGTON

Gmina Ożarów za pozyskane środki w kwocie 1 mln 176 tys. zł (98 procent wartości inwestycji) zamierza zmodernizować oczyszczalnie ścieków w Śmiłowie i Lasocinie.

Na projekt „Zagospodarowanie terenów zielonych w miejscowości Włostów” samorząd Lipnika otrzyma wsparcie w 1 mln 764 tys. zł.

REKLAMA -->

Z kolei gmina Iwaniska będzie budowała za 1 mln 200 tys. zł infrastrukturę techniczną na terenie po byłym PGR w miejscowości Mydłowiec.

Zbiorniki wodne w Karwowie, Gojcowie, Kochowie zostaną zrewitalizowane i zagospodarowane, by rolnicy bezpiecznie mogli z nich pobierać wodę do produkcji rolnej. Na wodną inwestycję gmina Opatów ma otrzymać 2 mln 495 tys. zł.

Najwyższą kwotę bo 2 mln 907 tys. zł otrzyma gmina Sadowie na zakup taboru niskoemisyjnego i zeroemisyjnego.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,418PolubieniaLubię to
189ObserwującyObserwuj
1,790SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
11.5 ° C
12 °
10.9 °
91 %
0.5kmh
100 %
czw.
11 °
pt.
20 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE