-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoŚwięto Miodu w Sandomierzu. Pszczelarze promowali produkty z własnych pasiek

Święto Miodu w Sandomierzu. Pszczelarze promowali produkty z własnych pasiek

Pierwsze Powiatowe Sandomierskie Święto Miodu, które w niedzielne popołudnie na wiślany bulwar w Sandomierzu przyciągnęło miłośników miodu, produktów pszczelich oraz dobrej i pysznej zabawy już za nami.

Agnieszka Pawlikowska, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sandomierzu powiedziała, że inicjatywa została zrealizowana, aby pokazać działalność lokalnych pasiek oraz docenić pszczoły i produkty pszczele.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak dodaje szefowa sandomierskich pszczelarzy, zostać pszczelarzem nie jest trudno, jednak niewątpliwie trzeba być odważnym i cierpliwym.

Przygotowane przez Rejonowe Koło Pszczelarzy z Sandomierza wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Sandomierskiego, Marcina Piwnika oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, który przyznał, że warto doceniać  i wspierać pszczelarzy.

REKLAMA

W województwie świętokrzyskim według oficjalnych statystyk jest ponad 2 tysiące pszczelarzy posiadających w sumie 65 tysięcy rodzin pszczelich. W powiecie sandomierskim również wraca moda na prowadzenie pasiek i własną produkcję miodu. Dlatego właśnie według starosty Marcina Piwnika warto organizować święto miodu już cyklicznie.

Każdy, kto zdecydował się przybyć na sandomierski bulwar nie zaznał nudy, a kubki smakowe były zdecydowanie zaspokojone samymi dobrociami. Były stoiska pszczelarzy z regionu, którzy prezentowali się z najlepszymi swoimi produktami. Wśród nich był Pan Wiesław Czajka prowadzący swoją pasiekę w Wysiadłowie w gminie Wilczyce.

Swoje produkty prezentowała również pasieka z Kobiernik. Mariusz Paluch, właściciel tej pasieki, przyznał, że w tym roku najwięcej będzie miodu rzepakowego i nawłociowego.

Na poszczególnych stoiskach zaprezentowały się także koła gospodyń wiejskich z tradycyjnymi polskimi potrawami na bazie lub z dodatkiem miodu. Panie z KGW „Chwałowianki” zaprosiły nas z Kubusiem Puchatkiem do „Stumilowego Lasu”.

Na scenie zaś, odbywały się konkursy, szkolenia oraz występy młodzieży. Gwiazdą Powiatowego Święta Miodu był zespół „Zbóje”, który zgromadzoną publiczność porwał do zabawy w takt góralskich przebojów.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE