23.2 C
Sandomierz
wtorek, 26 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeBędzie przebudowa giełdy w Sandomierzu. Czy zmienią się opłaty dla sprzedających?

Będzie przebudowa giełdy w Sandomierzu. Czy zmienią się opłaty dla sprzedających?

Długo zapowiadany remont giełdy w Sandomierzu nareszcie dojdzie do skutku. Niebawem mają rozpocząć się pierwsze prace. Umowa z wykonawcą modernizacji giełdy już podpisana. Zgodnie z zapowiedziami inwestycja z budżetu miasta pochłonie ponad 17 milionów złotych i będzie kolejną wykonaną inwestycją w ramach programu rewitalizacji miasta.

Modernizacja giełdowego placu prowadzona będzie w północnej części targowiska, ale również od strony mostu i drogi krajowej nr 77. Plac sandomierskiej giełdy nie będzie już odstraszać sprzedawców i kupujących. W ramach prac wykonany zostanie m.in. remont nawierzchni asfaltowej, położona zostanie kostka brukowa, zwiększy się również ilość dróg na placu. O szczegółowym zakresie prac na konferencji prasowej poinformował burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec.

REKLAMA

Modernizacji sandomierskiej giełdy podjęła się firma „Robson” z Sandomierza, która ma doświadczenie już w podobnych inwestycjach. Jak zapewnia wykonawca prace nie spowodują zatrzymania handlu na giełdzie. Prace będą prowadzone etapami. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace przy budowie oświetlenia i kanalizacji, aby na wiosnę zająć się pozostałymi elementami projektu. Prace na giełdzie potrwają niecały rok.

REKLAMA
PILKINGTON

Po zrealizowaniu tej ważnej inwestycji warunki sprzedających z pewnością znacznie się poprawią. Czy modernizacja giełdy przełoży się na opłaty dla korzystających z niej sprzedawców i kupujących? Na to pytanie nie udało nam się jak na razie uzyskać odpowiedzi od włodarza miasta, Marcina Marca.

Inwestycje uda się wykonać w ramach dużego programu rewitalizacji miasta.  Remont sandomierskiej giełdy jest ostatnią już inwestycją w ramach tej rewitalizacji Sandomierza. Do tej pory w związku z rewitalizacją udało się wykonać m.in. przebudowę Placu 3 Maja oraz rozbudować Miejską Bibliotekę Publiczną.

Inwestycja na giełdzie w Sandomierzu ma rozpocząć się za około 3 tygodnie.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,450PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
767SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
23.2 ° C
24.3 °
22.3 °
72 %
1.8kmh
0 %
wt.
22 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE