0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaTrwa I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski w Pałacu w Wiśniowej. Artyści poznają uroki...

Trwa I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski w Pałacu w Wiśniowej. Artyści poznają uroki Staszowa i okolic

Do niedzieli ma potrwać I Staszowski Plener Malarsko-Rzeźbiarski organizowany przez Staszowski Ośrodek Kultury. W plenerze biorą udział artyści pochodzący z regionu, pasjonaci i miłośnicy Ziemi Staszowskiej.

Naszym celem jest integracja środowiska twórczego w regionie z wykorzystaniem zasobów krajobrazowych i architektonicznych gminy Staszów, a także promocja regionu poprzez sztukę. W pierwszy dzień, wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Staszów Leszkiem Kopciem i zastępcą Burmistrza – Ewą Kondek, plenerowicze zwiedzili wyremontowany pałac Kołłątajów w Wiśniowej. O historii obiektu, terenów przyległych oraz miejscowości opowiedział Paweł Staszczak z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – opowiada Dominik Rożek ze Staszowskiego Ośrodka Kultury.

W plenerze biorą udział: Elżbieta Nowak, Józef Żak, Leszek Ptaszkiewicz, Mirosław Madej, Władysław Sadłocha, Grażyna Szlęk, Jerzy Sadłocha, Jadwiga Kotlarz, Ryszard Komorowski, Karolina Sideł-Kozieł.

REKLAMA
PILKINGTON

Wernisaż wystawy poplenerowej odbędzie się 15 października o godz. 17.00 w Pałacu w Wiśniowej. W scenerii pałacowych komnat zostaną zaprezentowane owoce pracy pleneru malarsko-rzeźbiarskiego. Wydarzenie uświetni koncert Martyny Puszki-Koziarz, która zaprezentuje utwory zróżnicowany gatunkowo repertuar.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE