24.2 C
Sandomierz
czwartek, 30 czerwca, 2022
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoDruhowie OSP z powiatu staszowskiego obradowali. Nowym prezesem strażaków został druh Grzegorz...

Druhowie OSP z powiatu staszowskiego obradowali. Nowym prezesem strażaków został druh Grzegorz Rajca

REKLAMA

W związku z zakończeniem obecnej 5-letniej kadencji Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie, podczas zjazdu, jaki odbył się w dniu 12 lutego br. wybrano nowe władze. Prezesem Zarządu został druh Grzegorz Rajca, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach.

W obradach wzięli udział, m.in.: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach druh Mirosław Pawlak, dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ryszard Januszek, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Połaniec Jacek Nowak, burmistrz miasta i gminy Szydłów Andrzej Tuz, burmistrz miasta i gminy Osiek Rafał Łysiak, wójt gminy Łubnice Anna Grajko, wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk, wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, zastępca dyrektora SPZZOZ w Staszowie Tomasz Zych i Wojciech Skowron – właściciel FHU Skowron Pokrycia Dachowe.

REKLAMA
PILKINGTON

Po otwarciu posiedzenia przez dotychczasowego wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie druha Wiesława Woszczynę, dokonano wyboru przewodniczącego zjazdu, którym został druh Roman Myśliwiec oraz prezydium zjazdu w składzie: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach Mirosław Pawlak, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca, starosta staszowski Józef Żółciak oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie: Wiesław Woszczyna, Stanisław Walczyk i Grzegorz Forkasiewicz. Po przyjęciu porządku i regulaminu obrad wybrano komisje zjazdowe: mandatową, wyborczą, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Następnie druh Grzegorz Kwietniewski, w zastępstwie nieobecnego na Zjeździe z powodu choroby dotychczasowego prezesa druha Michała Skotnickiego, złożył sprawozdanie z pięcioletniej działalności Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie, a druh Jarosław Sierant odczytał sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej. Komendant powiatowy PSP w Staszowie st. bryg. Rafał Gajewicz przedstawił informację o sytuacji p-poż. w powiecie staszowskim, za okres minionej kadencji. Po ukonstytuowaniu się komisji zjazdowych i dyskusji ustępującemu Zarządowi udzielono jednogłośnego absolutorium.

REKLAMA

Po zatwierdzeniu przez zjazd przedstawicieli do Zarządu Powiatowego, wybrano prezydium Zarządu w składzie: prezes druh Grzegorz Rajca, wiceprezesi: Leszek Kopeć, Andrzej Tuz, Grzegorz Forkasiewicz, Stanisław Walczyk i Grzegorz Karwacki, sekretarz Mieczysław Madej, skarbnik Roman Myśliwiec, członkowie prezydium: Henryk Stawiarz, Adam Siekierski, Józef Dulęba, Rafał Gajewicz i Grzegorz Kwietniewski. W skład Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie weszli druhowie: przewodniczący Jacek Nowak oraz członkowie: Marcin Paździoch i Tomasz Kargul. W dalszej części obrad wybrano delegatów na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach, którymi zostali druhowie: Grzegorz Rajca, Wiesław Woszczyna, Mariusz Domagała i Tomasz Mysłek, a spośród ww. przedstawicieli do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego: Grzegorza Rajcę, Wiesława Woszczynę i Mariusza Domagałę.

Zjazd był okazją do wręczenia odznaczeń i pucharów. Medalem 100-lecia Związku OSP RP uhonorowano prezesa Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, a złotym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa” druha Lucjana Piotrowskiego. Srebrnymi medalami ,,Za zasługi dla pożarnictwa” wyróżniono: burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia oraz Ewelinę Walczak i Aleksandrę Konefał z Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w starostwie staszowskim. Odznaką ,,Strażak wzorowy” wyróżniono druha Zdzisława Mierzyńskiego. Obecny na obradach zjazdu prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach druh Mirosław Pawlak, z uznaniem odniósł się do dorobku ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego w Staszowie oraz działań jednostek z terenu powiatu staszowskiego, życząc kontynuacji tych osiągnięć. Następnie starosta staszowski Józef Żółciak pogratulował nowo wybranemu Zarządowi Powiatowemu ZOSP i podziękował wszystkim druhom za społeczną służbę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego w powiecie staszowskim, a także za uczestnictwo w uroczystościach państwowych i religijnych. Nowo wybrany prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie druh Grzegorz Rajca, dziękując za jednogłośny wybór na tę odpowiedzialną funkcję, nakreślił najważniejsze zadania do wykonania w bieżącym roku, do których zaliczył: dokończenie kampanii sprawozdawczo wyborczej na szczeblu wojewódzkim oraz zebrań sprawozdawczych w powiecie, organizację powiatowych zawodów OSP i Kobiecych Drużyn Pożarniczych, utworzenie komisji ds. współpracy z młodzieżą, przeprowadzenie szkoleń w zakresie przestrzegania ceremoniału, jak również wdrożenie zapisów ostatnio podjętej ustawy sejmowej o strażach pożarnych, m.in. w zakresie realizacji świadczeń ratowniczych.

Tekst i foto: Jan Mazanka

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
24.2 ° C
24.3 °
22.3 °
75 %
0.9kmh
79 %
czw.
35 °
pt.
34 °
sob.
22 °
niedz.
27 °
pon.
22 °

OSTATNIE KOMENTARZE