11.3 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoDruhowie OSP z powiatu staszowskiego obradowali. Nowym prezesem strażaków został druh Grzegorz...

Druhowie OSP z powiatu staszowskiego obradowali. Nowym prezesem strażaków został druh Grzegorz Rajca

W związku z zakończeniem obecnej 5-letniej kadencji Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie, podczas zjazdu, jaki odbył się w dniu 12 lutego br. wybrano nowe władze. Prezesem Zarządu został druh Grzegorz Rajca, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach.

REKLAMA
PILKINGTON

W obradach wzięli udział, m.in.: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach druh Mirosław Pawlak, dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Ryszard Januszek, starosta staszowski Józef Żółciak, wicestarosta Leszek Guzal, burmistrz miasta i gminy Staszów Leszek Kopeć, pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Połaniec Jacek Nowak, burmistrz miasta i gminy Szydłów Andrzej Tuz, burmistrz miasta i gminy Osiek Rafał Łysiak, wójt gminy Łubnice Anna Grajko, wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk, wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz, zastępca dyrektora SPZZOZ w Staszowie Tomasz Zych i Wojciech Skowron – właściciel FHU Skowron Pokrycia Dachowe.

Po otwarciu posiedzenia przez dotychczasowego wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie druha Wiesława Woszczynę, dokonano wyboru przewodniczącego zjazdu, którym został druh Roman Myśliwiec oraz prezydium zjazdu w składzie: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach Mirosław Pawlak, zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Grzegorz Rajca, starosta staszowski Józef Żółciak oraz wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie: Wiesław Woszczyna, Stanisław Walczyk i Grzegorz Forkasiewicz. Po przyjęciu porządku i regulaminu obrad wybrano komisje zjazdowe: mandatową, wyborczą, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Następnie druh Grzegorz Kwietniewski, w zastępstwie nieobecnego na Zjeździe z powodu choroby dotychczasowego prezesa druha Michała Skotnickiego, złożył sprawozdanie z pięcioletniej działalności Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie, a druh Jarosław Sierant odczytał sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej. Komendant powiatowy PSP w Staszowie st. bryg. Rafał Gajewicz przedstawił informację o sytuacji p-poż. w powiecie staszowskim, za okres minionej kadencji. Po ukonstytuowaniu się komisji zjazdowych i dyskusji ustępującemu Zarządowi udzielono jednogłośnego absolutorium.

REKLAMA -->

Po zatwierdzeniu przez zjazd przedstawicieli do Zarządu Powiatowego, wybrano prezydium Zarządu w składzie: prezes druh Grzegorz Rajca, wiceprezesi: Leszek Kopeć, Andrzej Tuz, Grzegorz Forkasiewicz, Stanisław Walczyk i Grzegorz Karwacki, sekretarz Mieczysław Madej, skarbnik Roman Myśliwiec, członkowie prezydium: Henryk Stawiarz, Adam Siekierski, Józef Dulęba, Rafał Gajewicz i Grzegorz Kwietniewski. W skład Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie weszli druhowie: przewodniczący Jacek Nowak oraz członkowie: Marcin Paździoch i Tomasz Kargul. W dalszej części obrad wybrano delegatów na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach, którymi zostali druhowie: Grzegorz Rajca, Wiesław Woszczyna, Mariusz Domagała i Tomasz Mysłek, a spośród ww. przedstawicieli do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego: Grzegorza Rajcę, Wiesława Woszczynę i Mariusza Domagałę.

Zjazd był okazją do wręczenia odznaczeń i pucharów. Medalem 100-lecia Związku OSP RP uhonorowano prezesa Hut Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, a złotym medalem ,,Za zasługi dla pożarnictwa” druha Lucjana Piotrowskiego. Srebrnymi medalami ,,Za zasługi dla pożarnictwa” wyróżniono: burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia oraz Ewelinę Walczak i Aleksandrę Konefał z Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą w starostwie staszowskim. Odznaką ,,Strażak wzorowy” wyróżniono druha Zdzisława Mierzyńskiego. Obecny na obradach zjazdu prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach druh Mirosław Pawlak, z uznaniem odniósł się do dorobku ustępującego Zarządu Oddziału Powiatowego w Staszowie oraz działań jednostek z terenu powiatu staszowskiego, życząc kontynuacji tych osiągnięć. Następnie starosta staszowski Józef Żółciak pogratulował nowo wybranemu Zarządowi Powiatowemu ZOSP i podziękował wszystkim druhom za społeczną służbę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego w powiecie staszowskim, a także za uczestnictwo w uroczystościach państwowych i religijnych. Nowo wybrany prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Staszowie druh Grzegorz Rajca, dziękując za jednogłośny wybór na tę odpowiedzialną funkcję, nakreślił najważniejsze zadania do wykonania w bieżącym roku, do których zaliczył: dokończenie kampanii sprawozdawczo wyborczej na szczeblu wojewódzkim oraz zebrań sprawozdawczych w powiecie, organizację powiatowych zawodów OSP i Kobiecych Drużyn Pożarniczych, utworzenie komisji ds. współpracy z młodzieżą, przeprowadzenie szkoleń w zakresie przestrzegania ceremoniału, jak również wdrożenie zapisów ostatnio podjętej ustawy sejmowej o strażach pożarnych, m.in. w zakresie realizacji świadczeń ratowniczych.

Tekst i foto: Jan Mazanka

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,980PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie umiarkowane
11.3 ° C
12 °
9.8 °
54 %
0.9kmh
51 %
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE