0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoBędzie zakaz korzystania z kładki nad Opatówką

Będzie zakaz korzystania z kładki nad Opatówką

Kierowcy którzy znają topografię Opatowa bardzo często podczas godzin szczytu wykorzystują kładkę na opatowskiej targowicy aby ominąć zakorkowane centrum. Część z nich ułatwia sobie przejazd także w dzień targowy, a tym samym stwarza zagrożenie dla sprzedających i kupujących. Władze gminy Opatów zamierzają zmienić organizację ruchu i na czas handlu zakazać przejazdu przez mostek łączący dwie części targowiska.

REKLAMA
PILKINGTON

Na prośbę uczestników środowej wymiany handlowej na opatowskim targowisku zapytaliśmy władze opatowskiej gminy o możliwość wprowadzenia zakazu ruchu samochodów po części warzywnej placu handlowego, właśnie w środowe przedpołudnie. Przejeżdżające samochody stwarzają zagrożenie dla pieszych robiących zakupy. Szczególnie niebezpieczne są manewry na moście nad Opatówką. Zdarzają się kierowcy, którzy robią zakupy bezpośrednio z samochodu, lub zatrzymują swoje pojazdy tuż przy stoiskach.

W zasadzie to sprawę rozwiązałby zakaz ruchu samochodów po placu targowym w godzinach dopołudniowych w środy.

– Temat zleciłem do referatu, który zajmuje się regulacją ruchu drogowego i najpewniej zamkniemy ruch przez kładkę w środy – powiedział Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa. – Będziemy musieli też skonsultować takie rozwiązanie z policją.

REKLAMA

(JAZ)

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE