10.1 C
Sandomierz
wtorek, 27 lutego, 2024
REKLAMA
Strona głównaInnePracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie podzielili się opłatkiem

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Opatowie podzielili się opłatkiem

W czwartkowe popołudnie w opatowskim starostwie odbyło się coroczne spotkanie wigilijne. Było łamanie się opłatkiem i moc życzeń.

Dzisiaj w starostwie zebrały się służby z którymi na co dzień współpracuję jako starosta. Policja, straż pożarna, prokuratura ale też zaprzyjaźnione przedsiębiorstwa, które prowadza swoje biznesy na terenie Ziemi Opatowskiej i w naszym powiecie dają miejsca pracy. Dzisiaj również na wigilii zebrali się pracownicy jednostek organizacyjnych ale też starostwa powiatowego.

Tomasz Staniek
Starosta Opatowski

Nie małych przecież rozmiarów salę konferencyjną zapełnili zaproszeni goście. 

Bardzo się cieszę, że takie spotkania mają miejsce. One integrują ludzi. Otwieramy się na ludzi, łamiemy się opłatkiem. Wiadomo, że to jest symbol pojednania, symbol miłości. Dobrze by było aby ten świąteczny nastrój trwał przez cały rok. Życzę wszystkim tego z całego serca.

Bożena Kornacka
Przewodnicząca rady powiatu
REKLAMA
PILKINGTON

Okres świąteczny to wyjątkowy czas, czas spotkań i rozmów, pojednania, podkreślili także opatowscy starostowie Tomasz Staniek i Małgorzata Jalowska.

Jest to czas integracji, składania sobie życzeń, mówienia ludzkim głosem do siebie. Chciałbym żeby ta atmosfera, dzisiejsza atmosfera przetrwała jak najdłużej na przyszły 2023 rok.

Tomasz Staniek
Starosta Opatowski

Czas oczekiwania Dzieciątka Jezus, to czas spotykania się ludzi, to czas kiedy ludzie ze sobą rozmawiają, pojednują się, gaszą wszelkie spory rodzinne, zawodowe. Bardzo się cieszymy, że po okresie pandemii możemy się ponownie spotkać w tak szerokim gronie. To już jest dla nas tradycja, że zapraszamy jednostki i samorządy powiatowe i nie tylko, po to żeby sobie podziękować za miniony rok, życzyć ciepłych spokojnych radosnych świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w kolejnym roku. To jest czas kiedy gasną wszystkie spory i jest nadzieja na przyszłość.

Małgorzata Jalowska
Wicestarosta Opatowski

Szczególne podziękowania i życzenia wicestarosta skierowała do pracowników starostwa za ich ciężką pracę.

Oni na pierwszej linii są z nami i wszystkich inwestycje, działań, nie byłoby bez ich udziału. Dla nich w sposób szczególny składam serdeczne podziękowania.

Małgorzata Jalowska
Wicestarosta Opatowski
REKLAMA

Jak obyczaj każe ks. Marek Bieniasz proboszcz parafii Piórków odmówił modlitwę. Życzenia uczestnikom złożyli także kapłani: ks. Michał Spociński, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Opatowie i ks. Rafał Golonka, proboszcz parafii w Ptkanowie.

To bardzo ważny moment, bardzo ważna chwila, uroczystość. Z tego miejsca pragnę bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie naszemu starostwu powiatowemu, za bardzo dobrą współpracę z parafią Ptkanów i ze wszystkimi parafami dekanatu opatowskiego. Pragnę życzyć Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Bożej Dzieciny, pokoju w sercu dla moich parafian i dla wszystkich mieszkańców powiatu opatowskiego, miasta i gminy Opatów. 

Samorządowcy udziałem w spotkaniu i złożeniem życzeń dziękowali za współpracę wszystkim pracownikom starostwa i powiatowych jednostek.

Wszyscy pracownicy są mi bliscy począwszy od państwa starostów po wszystkie osoby z którymi współpracuję na co dzień. Chciałabym im podziękować za ten rok, za wspólną pracę, za współpracę, za każde działanie  na rzecz mieszkańców powiatu i oczywiście mieszkańców gminy Sadowie.

Marzena Urban-Żelazowska
Wójt Gminy Sadowie

Współpracuje się nam rewelacyjnie, bez żadnych zastrzeżeń, więc z przyjemnością dziękuję pracownikom starostwa i życzę im żeby każdy dzień przynosił tylko szczęście. 

Marzena Urban-Żelazowska
Wójt Gminy Sadowie

Oficjalną część wydarzenia zakończył występ młodzieży z LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. W wykonaniu utalentowanych wokalistów z akompaniamentem nie mniej utalentowanych instrumentalistów uczestnicy usłyszeli najpiękniejsze kolędy.

Składanie życzeń kontynuowane było przy wigilijnym stole zastawionym postnymi potrawami.

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,447PolubieniaLubię to
163ObserwującyObserwuj
1,440SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
10.1 ° C
10.1 °
10.1 °
82 %
3.4kmh
100 %
wt.
17 °
śr.
15 °
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE