4.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoGmina Staszów ze wsparciem osób niepełnosprawnych

Gmina Staszów ze wsparciem osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z terenu gminy Staszów otrzymają wsparcie. W czwartek, 17 lutego, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisano umowę na realizację w 2022 roku dwóch zadań w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

REKLAMA
PILKINGTON

Do gminy Staszów trafią rządowe pieniądze na realizację dwóch programów finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego. Gmina Staszów będzie realizować program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa”. Stosowny dokument ze Zbigniewem Koniuszem, Wojewodą Świętokrzyskim, podpisał Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów w obecności Renaty Śledź, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Staszowie.

562 856,40 złotych – to kwota dofinansowania, jaką gmina Staszów otrzymała na realizację w 2022 roku programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Na realizację „Opieki wytchnieniowej” Wojewoda przekazał gminie Staszów kwotę 186 048,00.

REKLAMA -->

Głównym celem programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

 Chcemy, żeby program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” przede wszystkim zapewniał poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych, w głównej mierze poprzez umożliwienie im jak największej niezależności, na przykład wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności– mówi burmistrz Leszek Kopeć. – Poprzez realizację tego ważnego dla nas programu zapewnimy osobom niepełnosprawnym nie tylko wsparcie, ale przede wszystkim pomoc adekwatną do ich potrzeb – podsumowuje włodarz.

Burmistrz Leszek Kopeć zaznacza, że program „Opieka wytchnieniowa” adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. – Są to osoby, które wymagają usług opieki wytchnieniowej. Ma ona za zadanie odciążenie rodziny lub opiekunów niepełnosprawnych osób poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa, aby takie osoby zaangażowane w sprawowanie opieki mogły zadysponować swoim czasem i wykorzystać go według własnego upodobania – podsumowuje włodarz.

Projekty „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” oraz „Opieka wytchnieniowa” w 2022 roku będą realizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,928PolubieniaLubię to
181ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
4.3 ° C
5.1 °
4.3 °
88 %
0.9kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
13 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE