6.5 C
Sandomierz
wtorek, 27 lutego, 2024
REKLAMA
Strona głównaPOWIAT SANDOMIERSKIObrazówRadni gminy Obrazów uchwalili budżet. Będą inwestycje drogowe, wymiana oświetlenia i rewitalizacja

Radni gminy Obrazów uchwalili budżet. Będą inwestycje drogowe, wymiana oświetlenia i rewitalizacja

Rewitalizacja Obrazowa, wymiana oświetlenia ulicznego, poprawa infrastruktury drogowej, to najważniejsze inwestycje jakie zostały zapisane w uchwale budżetowej gminy Obrazów na 2023 rok. Budżet radni przyjęli jednogłośnie.

To olbrzymi budżet jak na samorząd Obrazowa, podkreślił wójt Krzysztof Tworek.

Jest to 45 mln zł, plus 3 mln zł, które wprowadzimy na najbliższej sesji. Już będzie 48. Liczymy, że w tym roku jeśli pozyskamy jakieś dodatkowe środki finansowe „przebijemy” 50 mln. Od 2010 roku, kiedy było 16 mln, budżet sukcesywnie się zwiększa. W tej chwili jest to oszałamiająca kwota 45 mln zł.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów
REKLAMA
PILKINGTON

Teresa Szczudło, przewodnicząca Rady Gminy w Obrazowie stwierdziła, że sesja budżetowa była spokojna i merytoryczna. Przewodnicząca podkreśliła, że oczekiwania społeczeństwa są większe od możliwości finansowych gminy Obrazów. Teresa Szczudło liczy, że już rekordowy budżet, w ciągu 2023 roku zostanie jeszcze zwiększony.

Chcielibyśmy dużo więcej. Musimy cieszyć się tym co mamy. Mamy nadzieję, że w nowym roku 2023 będą napływać środki z rządu, tak jak do tej pory, a nasz budżet ulegnie zmianie i się powiększy. Chcielibyśmy jeszcze środki na drogi, na zbiorniki wodne, na kanalizację. W tej chwili jest projekt robiony dla mojej miejscowości, dla Świątnik ale chcemy kanalizację robić w następnych miejscowościach naszej gminy. Tego nam brakuje.

Teresa Szczudło
Przewodnicząca Rady Gminy Obrazów

Główne inwestycje zaplanowane w budżecie Obrazowa to:

Wymiana oświetlenia, które przeszło na przyszły rok. To jest prawie 850 lamp. Samo dofinansowanie to jest 2 mln zł. Następnie, rewitalizacja miejscowości Obrazów.
Tam są i drogi, i parkingi. Jest wiele inwestycji. Jesteśmy w trakcie chociażby kanalizacji
w miejscowości Świątniki. Oczywiście drogi na które pozyskaliśmy środki. W samych Rożkach zostanie oddanych cztery odcinki.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów
REKLAMA

Wójt Obrazowa żałuje, że zmniejszona została rezerwa budżetowa, bo można było dokonać zmian bez konieczności zwoływania sesji rady gminy.

Budżet jest bardzo mocno spięty, nie ma luzów. Rezerwa najbardziej ucierpiała. Rezerwa była po to, że jak brakowało do jakiejkolwiek inwestycji, to bez ścigania rady, bez sesji nadzwyczajnej, można było dołożyć do już realizowanego zadania.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów

W planie wydatków i dochodów gminy zaplanowano 1,5 mln zł deficytu. To niewiele. Gmina Obrazów jest w dobrej kondycji finansowej. Jest to w głównej mierze efekt dobrej, planowej pracy wójta, pani skarbnik i całej księgowości urzędu. 

Oczkiem w głowie wójta Tworka w roku 2023 będzie rewitalizacja Obrazowa.

Rewitalizacja. Z tego względu, że mamy rok. Dostaliśmy niedawno pieniądze w tym roku kończącym się i musimy ją zrealizować do końca roku. I na pewno to zrealizujemy. Drugie to oświetlenie, tym bardziej, że będzie to oświetlenie nowoczesne, sterowalne.

Krzysztof Tworek
Wójt Gminy Obrazów

Już niebawem radni gminy Obrazów będą mieli przyjemność dopisać do budżetu po stronie dochodów 3 mln zł. Środki gmina otrzymała na budowę ujęcia wody w Węgrcach Panieńskich i nitki kanalizacji w Chwalkach.

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,447PolubieniaLubię to
163ObserwującyObserwuj
1,440SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
6.5 ° C
6.7 °
6.5 °
92 %
0.9kmh
93 %
wt.
17 °
śr.
15 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE