6.5 C
Sandomierz
wtorek, 27 lutego, 2024
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeGmina Lipnik z potężnymi inwestycjami. W planach park, lodowisko i...

Gmina Lipnik z potężnymi inwestycjami. W planach park, lodowisko i kanalizacja

Modernizacja infrastruktury drogowej, rewitalizacja parku we Włostowie, kompleksowa modernizacja ujęcia wody we Włostowie, budowa miejsc rekreacji w tym sztucznego lodowiska, to najważniejsze inwestycje jakie zamierza w 2023 roku zrealizować samorząd Lipnika. Część z tych zadań jest już realizowana.

Trzy drogi są już zaczęte. To droga Kurów – Sternalice, Kurów – Włostów i Włostów – Włostów. One są realizowane jeśli chodzi o podbudowę. Dalszej kolejności w roku przyszłym zrobimy pięć następnych dróg i będziemy je systematycznie oddawali do użytku. Długość wszystkich dróg to 14 km 700 metrów, a pieniądze po przetargu to 8 mln 700 tys. zł

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik

Kolejnym dużym i ważnym zadaniem jest rewitalizacja parku we Włostowie, który na chwilę obecną jest najnormalniej zaniedbany.

1 mln 800 tys. zł na ten cel. Będziemy chcieli zrobić całą rewitalizację parku z ładnym ogrodzeniem, ścieżkami tematycznymi. Jednocześnie planujemy zrobić tam boisko do piłki siatkowej ze sztuczną nawierzchnią i jak dobrze pójdzie, to niedużą tężnię dla mieszkańców.

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik
REKLAMA
PILKINGTON

Woda, a w zasadzie jej brak powoli staje się problemem samorządów. Gmina Lipnik ma swoje ujęcie we Włostowie. Aby działało bezawaryjnie i nie było przerw w dostawach wody, gmina zdecydowała się na kompleksową modernizację, wymianę pomp i urządzeń, bo sprzęt jak powiedział wójt Grządziel, ma swój wiek.

Jesteśmy w trakcie kontynuacji modernizacji ujęcia wody. To też wbrew pozorom jest duże zadanie, bo to jest 2 mln 600 tys. zł. Myślę, że na wiosnę będzie to oddane do użytku. Wymieniamy tam praktycznie wszystko. Będą nowe pompy, nowe urządzenia. Doprowadzimy do tego aby ujęcie było w pełni sprawne, bowiem ma już swój wiek

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik

Prawdopodobnie w Usarzowie zostanie zbudowana instalacja kanalizacyjna. Jeśli zadanie zostanie zrealizowane, to 60 procent mieszkańców gminy będzie odprowadzało ścieki do oczyszczalni.

Jesteśmy na liście rezerwowej w urzędzie marszałkowskim. Rozmawiałem z marszałkiem Markiem Jońcą i marszałkiem Bętkowskim. Sporo gmin rezygnuje i jest nadzieja, że w pierwszym kwartale podpiszemy umowę na kanalizację. Jeśli zrobimy kanalizację Usarzów to największe miejscowości: Włostów, Kurów, Lipnik, Leszczków, Gołębiów byłyby po kanalizacji, a to jest 60 procent mieszkańców gminy Lipnik.

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Lipnik, którzy zechcą pojeźhdzić na łyżwac, nie będą musieli korzystać z lodowiska w Opatowie. Lodowisko ze sztuczną taflą ma powstać w Lipniku. Koszt tego zadania to 10 mln zł.

Będę chciał zlecić w systemie zaprojektuj – wybuduj sztuczne lodowisko w Lipniku, na czas jesienno-zimowy. Wszyscy podchodzimy do tego delikatnie, bo to są rzeczy niezwykle energochłonne. Robimy to z projektu. Z projektu nie możemy pobierać opłat. Musimy coś wymyślić żeby dostać za darmo energię.

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik

W Kurowie, Gołębiowie, Usarzowie i Kaczycach powstaną tereny rekreacyjne. W pierwszej z tych miejscowości gmina zakupiła pod inwestycję działkę.

Działka jest kupiona. Działka jest wydzielona. Część działki od strony zabudowy domowej idzie do sprzedaży, druga część będzie przeznaczona na inwestycje. Na pewno mamy w projekcie plac zabaw ładny zrobić. W kolejnym etapie ładne boisko do piłki siatkowej, altanę, grilla. Będzie to miejsce spotkań dla mieszkańców.

Andrzej Grządziel
Wójt Gminy Lipnik

Wójt Andrzej Grządziel zapewnia, że gmina jest dobrze przygotowana do realizacji zaplanowanych zadań.

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,447PolubieniaLubię to
163ObserwującyObserwuj
1,440SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
6.5 ° C
6.7 °
6.5 °
92 %
0.9kmh
93 %
wt.
17 °
śr.
15 °
czw.
13 °
pt.
15 °
sob.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE