16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataJest nieprawomocny wyrok sądu w sprawie byłego dyrektora

Jest nieprawomocny wyrok sądu w sprawie byłego dyrektora

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uznał uchwałę o odwołaniu Marcina Stańczyka z funkcji dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie za nieważną. Zarząd powiatu opatowskiego w specjalnym komunikacie prasowym poinformował, że będzie składał skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Na dziś wynik pojedynku – były dyrektor popularnej „Skłodowskiej” w Ożarowie z organem prowadzącym ożarowską szkołę – jest jak w popularnym filmie w reżyserii Stanisława Jędryki „Do przerwy 0:1”. Szkoda tylko, że o ostatecznym wyniku nie zdecyduje mecz piłki nożnej, ale prawomocne wyroki sądowe. Wiadomo, że obie strony na pewno wyjdą z tej konfrontacji przynajmniej poobijane. Czy będą czerwone kartki czy inne wyższe kary, pokaże czas.

27 stycznia 2023 r.


KomunikaT prasowy


Odnosząc się do dzisiejszego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, stwierdzającego nieważność uchwały Zarządu Powiatu w Opatowie w sprawie odwołania Dyrektora Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie, organ prowadzący nie zgadza się z rozstrzygnięciem i będzie składał skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wskazać należy, że zdaniem organu, odwołanie Dyrektora było konieczne i bez tej czynności zapewne wiele spraw nie zostałoby ustalone. W okresie kiedy Dyrektor przestał piastować swoją funkcję, udało się ustalić wiele faktów świadczących o jego niegospodarności, skrzętnie ukrywanych przez Dyrektora. Wynikiem tego było skierowanie zawiadomienia do Prokuratury Okręgowej w Kielcach na szereg czynów zabronionych wielkich rozmiarach, o których popełnienie organ prowadzący podejrzewa byłego Pana Dyrektora. 

– napisał Zarząd Powiatu Opatowskiego
REKLAMA
SOK
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE