-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoPoznali możliwości własnego biznesu. Samorządowcy i przedstawiciele firm spotkali się z młodzieżą

Poznali możliwości własnego biznesu. Samorządowcy i przedstawiciele firm spotkali się z młodzieżą

Młodzież szkół średnich z powiatu sandomierskiego podczas III Młodzieżowego Kongresu Samorządów Uczniowskich zdobywała wiedzę na temat szans młodych, jakie daje im Unia Europejska. Wiedzą dzielili się z nią przedstawiciele: ośrodka promowania przedsiębiorczości, Pilkingtona Automotive Poland oraz europoseł Adam Jarubas.

To już jest trzecie wydarzenie jakie organizujemy. Myślę, że przynosi jakieś skutki. Frekwencja jest liczna i młodzież jest bardzo zainteresowana takimi wydarzeniami.
Na pewno można wyciągnąć ciekawe wnioski co rzeczywiście otrzymujemy jako członkowie UE. Przede wszystkim zachodzi aktywizacja młodzieży. Staramy się zachęcać młodzież do tego żeby działała społecznie. 

Alex Szczyrba
Przewodniczący Młodzieżowej
Rady Miasta Sandomierza

Wykłady i inne metody przekazywania wiedzy młodym ludziom nie są obce europosłowi Adamowi Jarubasowi, który jest także wykładowcą akademickim. Były długoletni marszałek województwa podkreślił, że chętnie bierze udział w takich wydarzeniach i przekazuje informacje przydatne młodym ludziom do osobistego rozwoju.

REKLAMA
PILKINGTON

Każda inicjatywa szczególnie młodzieży cieszy sandomierskiego starostę Marcina Piwnika. Starosta zawsze twierdzi, że w młodych trzeba inwestować i dawać im szanse uwierzenia w spełnienie marzeń.

Mariusz Mazur, dyrektor zakładu produkcyjnego w Sandomierzu w firmie Pilkington Automotive Poland unaocznił zmiany jakie zaszły i zachodzą na rynku pracy.

REKLAMA

Spotkanie wpisało się działania mające zahamować emigrację z ziemi sandomierskiej.

Dla Zofii Zagórskiej uczennicy sandomierskiej „budowlanki” było to kolejne spotkanie, podczas którego mogła zgłębiać interesujące ją aspekty założenia i prowadzenia własnej firmy.

Z konkretnym celem na kongres przyszedł Jan Grela, uczeń Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Uczeń Collegium w przyszłości chciałby zostać lekarzem lub poprowadzić firmę medyczną, a spotkanie ma mu pomóc w wyborze właściwej ścieżki rozwoju osobistego.

Pełna sala, aktywny udział uczniów w debacie świadczą, że warto organizować takie przedsięwzięcia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
858SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE