-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoSandomierz Policzył Się z Cukrzycą po raz trzeci. Maszerowali wspierając WOŚP i...

Sandomierz Policzył Się z Cukrzycą po raz trzeci. Maszerowali wspierając WOŚP i diabetyków

Już od 31 lat cała Polska gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. A jeśli orkiestra, to nie może zabraknąć akcji „Policz się z cukrzycą”. Sandomierz także w niedzielę policzył się z cukrzycą. Na bulwarze Marszałka Józefa Piłsudskiego spotkało się ponad 100 miłośników nordic walking, by razem przejść 7-kilometrową trasę, wesprzeć dzieło Orkiestry i pokazać, że z cukrzycą da się walczyć.  A dlaczego warto chodzić z kijkami?

Jak dodał Piotr Statuch z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, Sandomierz jest świetnym miejscem na treningi z kijkami. Można się zmęczyć i podziwiać piękne widoki. Pod czujnym okiem profesjonalnego trenera poprowadzono rozgrzewkę, a w krótkim szkoleniu wytłumaczono jak prawidłowo chodzić z kijkami. Piotr Statuch cieszy się, że w niedzielnej akcji udział wzięli także najmłodsi, bo jak mówi nie liczy się profesjonalna technika chodzenia, ale chęć i zaangażowanie.

REKLAMA
PILKINGTON

W organizację WOŚP-owego marszu włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” z Chwałek. Panie uwielbiają aktywne spędzanie czasu. Każda społeczna czy charytatywna inicjatywa nie może odbyć się bez ich udziału. Tym razem to Chwałowianki zadbały o trasę marszu.

Równie aktywnie działają panie ze stowarzyszenia Aktywni dla Słupczy. Wspólnie z nimi, w każdej takiej inicjatywie udział bierze grupa nordic walking z Dwikóz. Jak wspomina Alicja Wiśniowska, wspólne chodzenie zaczęło się kilka lat temu.  Szefowe obu organizacji skrzyknęły się, by wspólnie zorganizować marsz. Wtedy udział wzięło 80 osób, a z roku na rok aktywnych przybywa. Podczas niedzielnej akcji WOŚP obecność stowarzyszenia ze Słupczy była obowiązkowa.

REKLAMA

Termin marszu z kijkami nie był przypadkowy. Alicja Wiśniowska podkreśliła, że warto wspierać inicjatywę Jurka Owsiaka i pomóc niekoniecznie finansowo, ale dobrocią własnego serca. Prezes stowarzyszenia dodała, że wsparcie diabetyków zaczęło się już w 2002 roku.

Dumny z tak prężnie działających stowarzyszeń w naszej okolicy jest starosta sandomierski Marcin Piwnik. Sam również chwycił za kijki i przeszedł wymagającą trasę. Starosta przypomniał, że na Dzień Kobiet samorząd powiatu zawsze organizuje wspólny nordic walkig. Tym razem nie mogło go zabraknąć, bo z WOŚP-owym serduszkiem na piersi, co roku wspiera dzieło Orkiestry. 

Po marszu każdy mógł liczyć na poczęstunek, ciepłą kawę i herbatę w Restauracji „Jadwiga”. Na zakończenie WOŚP-owej akcji, już tradycyjnie, Starostwo Powiatowe w Sandomierzu przekazało glukometry diabetykom.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE