-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSportOKS to zespół z potencjałem. Tomasz Kiciński w roli trenera zespołu z...

OKS to zespół z potencjałem. Tomasz Kiciński w roli trenera zespołu z Opatowa

Tomasz Kiciński podjął się funkcji trenera seniorów Opatowskiego Klubu Sportowego bo uznał, że w zespole drzemie spory potencjał, który jest w stanie wyzwolić. Szkoleniowiec, który ma w swoim CV prowadzenie m.in.: Czarnych Połaniec, AKS Busko, LZS Samborzec, a ostatnio Piasta Osiek podjął się w sumie bardzo trudnego zadania.

Zmiany są wskazane

– W życiu trenera zmiany są wskazane. Obserwuje wszystkie zespoły w tym regionie. Czytam analizuję co się dzieje. Uważam, że jest w tej drużynie potencjał, który nie został do końca wykorzystany. Otrzymałem propozycję ze strony zarządu klubu z Opatowa i po kilkugodzinnej analizie, bo dużo czasu nie było, postanowiłem, że zmierzę się z tym, co na obecną chwilę dzieje się w Opatowie –mówi Tomasz Kiciński, trener OKS Opatów,. 

Cel – utrzymanie

Cel jaki władze opatowskiego klubu postawiły przed szkoleniowcem, to utrzymanie seniorów w „okręgówce”. Trener Kiciński, stwierdził, że to zadanie trudne ale możliwe do zrealizowania. Nie mniej przyznał, iż zdaje sobie sprawę, że chodzi po cienkim lodzie.

– Dla mnie głównym celem jest postaranie się aby utrzymać OKS Opatów na poziomie klasy „okręgowej”. Wiadomo, że cel nie jest prosty. Obserwuje lokalne zespoły. Potencjał Opatowa jest bardzo wysoki. Dziwiło mnie, że ta drużyna z tym potencjałem, jest w tym miejscu w którym jest. 

REKLAMA
PILKINGTON

Potrzeba „świeżej krwi”

Zdaniem nowego szkoleniowca potrzeba w zespole odrobinkę świeżej krwi. Dodatkowo, o nowe twarze będzie trudno ze względu na zimowy okres transferowy.

– W okresie zimowym jest duży problem z pozyskiwaniem zawodników. Co możemy, to na pewno pozyskamy. Za dużo w tej drużynie zmian nie trzeba. Trzeba zmienić mentalność piłkarzy.

Trudno poznać wszystko i wszystkich

Dwa tygodnie treningów i sparing to dla T. Kicińskiego zbyt krótki okres aby dobrze poznać piłkarzy i wskazać pozycje na których potrzeba zmian i jakości.

– Po kilku treningach trudno jest poznać wszystko i wszystkich – mówi T, Kiciński. -Nie znam mentalności zawodników, która jest bardzo ważna. W pierwszym sparingu, wszyscy którzy mogli w nim zagrać, pokazali duże zaangażowanie. Musimy mieć świadomość, że piłkarze pracują, mają rodziny i jeszcze wiele innych czynników warunkuje ich dyspozycję. Nie mogę narzekać na frekwencję. Na pierwszym treningu było 18 zawodników, na następnych niewielu mniej.

REKLAMA

Szkoda Patryka Dulnego

Żałuje, że nie może skorzystać z usług Patryka Dulnego, a Radek Partyka dopiero wchodzi w trening po kontuzji i musi się z nim obchodzić jak z jajkiem. W sparingu z OKS Wielowieś między słupkami stanął młodszy brat Patryka, ale jest to pieśń przyszłości.

– Szkoda, że Patryk Dulny nie jest do dyspozycji, bo to bramkarz dużej klasy i na pewno byłby czynnikiem wprowadzającym pewność gry. 

Spadek czy utrzymanie? Będzie wiadomo po 5. kolejkach

Nowy szkoleniowiec jest zdania, by na zespół nie kłaść zbyt wielkiej presji i nie żądać zdobycia w pierwszych trzech spotkaniach rundy wiosennej kompletu punktów. W przypadku jednej wpadki może nastąpić załamanie, a to odbiłoby się niekorzystnie na kolejnych meczach.

– Mając w perspektywie utrzymanie się, powinniśmy dokonać analizy po 5 kolejkach – stwierdził nowy szkoleniowiec OKS.

Brak ustaleń

Szkoda, że nie ustalono z trenerem planu budowy zespołu zakładając spadek.

– Na razie nie rozmawialiśmy na ten temat. Robimy wszystko aby utrzymać. Co dalej…. w kwietniu będziemy mądrzejsi –powiedział trener OKS.

Trener będzie wprowadzał juniorów

Całkiem inną wizję wprowadzania juniorów do pierwszej drużyny niż jego poprzednicy ma nowy trener.

– Ja sobie nie wyobrażam, żeby nie wprowadzać juniorów do treningu i do gry – stwierdził Kiciński. –Na dziś najważniejszym celem jest wynik. Aczkolwiek już na treningach wprowadzani są juniorzy, którzy przychodzą naprzemiennie po dwóch trzech.

Pierwszy sparing

OKS Opatów – OKS Wielowieś 7:1
bramki OKS: Orłowski –3, Pacholczak –2, Kadela, Grzyb
OKS: Jakub Dulny, Rutkowski, Cebula, Łukawski, Kadela, Praga (15 Mrozek), Grzyb, Pacholczak, Nowak, Orłowski, Gawlik.

Kolejny test, zespół Tomasza Kicińskiego zagra już w najbliższą sobotę w Łagowie, gdzie o godz. 17.30 zmierzy się z Góralem Górno.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE