-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSportGrali o puchar OSM w Bidzinach. Sportowe ferie z futsalem w gminie...

Grali o puchar OSM w Bidzinach. Sportowe ferie z futsalem w gminie Wojciechowice

Drużyna KS „Daj z Wątroby” wygrała turniej halowej piłki nożnej jaki rozegrany został w hali sportowej szkoły w Bidzinach w gminie Wojciechowice. Organizatorem zmagań był Gminny Klub Sportowy z Wojciechowic. Drużyny walczyły puchar Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bidzinach i nagrody ufundowane przez Bogusława Włodarczyka, radnego Rady Powiatu Opatowskiego.

Spirytus movens rozgrywek Jan Pałasz, prezes GKS Wojciechowice zorganizował nie tylko sobotnią rywalizację, a zrobił to, żeby ożywić halę i lokalną społeczność.

Żeby ta hala żyła, żeby Wojciechowice żyły.
Był turniej 2006 i młodsi. Teraz jest 16 lat i starsi. We wtorek od godziny dziesiątej 2009 i młodsi. Ma być 6 może 7 drużyn.

Jan Pałasz
Prezes GKS Wojciechowice
REKLAMA
PILKINGTON

Sponsorem turnieju był Bogusław Włodarczyk. Radny Rady Powiatu Opatowskiego był zadowolony, że może wesprzeć sport, dodając, że są takie osoby, którym wsparcia się nie odmawia.  

Jak się ma takiego kolegę jak Janek Pałasz, to trudno nie być sponsorem. Nie po raz pierwszy nie po raz ostatni sponsoruję jako Bogusław Włodarczyk różne turnieje. Pana Jan Pałasz, prezes Gminnego Klubu Sportowego jest takim motorem, który poświęca całe swoje życie sportowi.
Trudno mu odmówić.    
Cieszę się, że mogę być tą osobą, która wykłada własne pieniądze z diety radnego powiatowego na sport na terenie gminy Wojciechowice.

Bogusław Włodarczyk
Radny Rady Powiatu opatowskiego

Rywalizowano w 2 grupach na tabelę, systemem każdy z każdym. Mecze trwały po 18 min.  

Dwa razy po 9 minut. Przerwy pół minuty. Półfinał, finał i 5. miejsce.

Jan Pałasz
Prezes GKS Wojciechowice
REKLAMA

Najlepsi z grup spotkali się w finale. GKS Wojciechowice uległ drużynie KS „Daj z Wątroby” 1:2. W meczu o trzecie miejsce zespół „Szkolna 17” pokonał 1:0 „Polesie Wiązownica”.

Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców z 13 bramkami na koncie został Sebastian Mazur z „Daj z Wątroby”. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Paweł Łagowski z „Polesie Wiązownica”.

Na trybunach zasiedli i dopingowali zespoły władze gminy Wojciechowice.

Zainteresowanie jest dosyć duże.
Bardzo się cieszę, że jest to w okresie ferii, kiedy młodzież ma troszkę więcej wolnego czasu. Bardzo chętnie jak widać w tym turnieju uczestniczą dorośli. Na pewno takie inicjatywy warto wspierać, warto popierać i warto inwestować w sport.

Agnieszka Łuba – Mendyk
Sekretarz Gminy Wojciechowice

Szymon Sidor, wójt gminy Wojciechowice podziękował prezesowi Pałaszowi za zorganizowanie sportowych zmagań. Wójt podkreślił, że dzięki rozgrywkom hala jest wykorzystana, a kibice mają okazję dopingować swoje ulubione zespoły.

Za oknem śnieg, a tutaj może się integrować młodzież jak również i seniorzy w piłce nożnej. Duże podziękowania dla prezesa Jana Pałasza, który zorganizował jeden i drugi turniej. Hala widać że żyje. Trochę widzów i kibiców jest. 

Szymon Sidor
Wójt Gminy Wojciechowice

Turniej toczony był w sportowej czystej walce i przysporzył widzom wiele emocji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE