-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeMieszkańcy ulicy Górnej w Dwikozach doczekają się kanalizacji. Będzie też remont drogi

Mieszkańcy ulicy Górnej w Dwikozach doczekają się kanalizacji. Będzie też remont drogi

Gospodarstwa domowe usytuowane pomiędzy Ogrodową a Górną w Dwikozach do czerwca tego roku zyskają możliwość podłączenia się do kanalizacji i nawierzchnię drogi, która obecnie jest w fatalnym stanie. Umowę na te dwa zadania podpisali wójt Marek Łukaszek, skarbnik Agata Kurek, a ze strony wykonawcy, pełnomocnik firmy „Star” Marian Gwiazda. Budowa kanalizacji i drogi kosztować będzie samorząd Dwikóz prawie 370 tys. zł.

Każdą z inwestycję w gminie Dwikozy poprzedzają konsultacje społeczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo społeczność wie, dlaczego zadania są realizowane w takiej, a nie innej kolejności.

REKLAMA
PILKINGTON

Dla wiceprzewodniczącego rady gminy Dariusza Binka, każda inwestycja i nieważne w którym okręgu wyborczym jest realizowana, to powód do satysfakcji.

Niestety, nawet tak szeroko prowadzone konsultacje i długi czas projektowania nie gwarantują, że nie będzie konieczności zmiany zakresu inwestycji.

REKLAMA

Firma zapewnia, że zadanie wykona w terminie, nie mniej jednak, czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje podczas budowy.

Wykonawca ma siły i środki, tak przynajmniej twierdzi jego pełnomocnik i nie można mu nie wierzyć, a gmina ma pieniądze, bo najdroższe zadania inwestycji –rewitalizacja Dwikóz, już zostały wykonane.

Samorząd gminy Dwikozy przewidział inflację i teraz nie musi szukać środków na finalizowanie kompleksowej rewitalizacji swojej stolicy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE