-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaKonferencje prasoweOświadczenie starosty opatowskiego w sprawie wypowiedzi byłego dyrektora Zespołu Szkół w Ożarowie

Oświadczenie starosty opatowskiego w sprawie wypowiedzi byłego dyrektora Zespołu Szkół w Ożarowie

Dziś byliśmy świadkami kolejnej rundy – starostwo powiatowe kontra Marcin Stańczyk, były dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. 

Przypomnijmy trochę faktów. Zarząd powiatu opatowskiego podziękował Marcinowi Stańczykowi za dyrektorowanie. Pozbawiony dyrektorskiego stołka, odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach, a ten uznał, że uchwała zarządu jest nieważna. Starostwo złożyło skargę kasacyjną do NSA. Dodatkowo zarzuty jakie wytoczyło starostwo przeciwko swojemu już byłemu dyrektorowi rozpatruje prokuratura.

REKLAMA
PILKINGTON

Zarząd powiatu skierował też do Regionalnej Izby Obrachunkowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marcina Stańczyka.

Informacje udzielone jednej ze stacji radiowych przez byłego dyrektora Marcina Stańczyka, Zarząd Powiatu Opatowskiego uznał za niezgodne z prawdą. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, starosta opatowski Tomasz Staniek odnosił się do każdego zagadnienia poruszanego w wywiadzie radiowym przez byłego dyrektora ożarowskiej szkoły.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE