21.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
REKLAMA
Strona głównaNa sygnaleOPATÓW: Aspirant sztabowy Krzysztof Mazur zakończył służbę w straży pożarnej

OPATÓW: Aspirant sztabowy Krzysztof Mazur zakończył służbę w straży pożarnej

REKLAMA

18 lutego 2022 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku asp. sztab. Krzysztofa Mazura.

Zgodnie ze strażackim ceremoniałem apel rozpoczął się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrowi Kochanowiczowi oraz wprowadzenia sztandaru komendy. Komendant powiatowy PSP w Opatowie złożył asp. sztab. Krzysztofowi Mazurowi podziękowanie za długoletnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej, podkreślając jego wzorową postawę, autorytet, profesjonalizm i oddanie służbie.

REKLAMA
PILKINGTON

Asp. sztab. Krzysztof Mazur rozpoczął służbę stałą 16 sierpnia 1993 r., jako absolwent Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Wieliczce. Od 1 lipca 1998 r. pełnił służbę w Komendzie Rejonowej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie na stanowiskach dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, a od 1 lutego 2010 roku na stanowisku dowódcy zmiany.

REKLAMA

Przez cały okres służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Opatowie asp. sztab. Krzysztof Mazur zajmował stanowiska związane z dowodzeniem akcjami ratowniczo – gaśniczymi, dowodząc w szeregu trudnych akcji ratowniczo-gaśniczych, o dużym obciążeniu psycho-fizycznym. Spośród szeregu trudnych akcji ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez tutejszą jednostkę, brał udział w akcjach przeciwpowodziowych i powodziowych prowadzonych w powiecie opatowskim; gaszeniu dużych pożarów lasów, zboża na pniu czy zabudowań, skomplikowanych ze względu na charakter i zasięg akcjach spowodowanych przez niszczące wichury i burze przechodzące przez powiat opatowski.
Asp. sztab. Krzysztof Mazur dowodził również wieloma akcjami w czasie wypadków drogowych, związanych z uwalnianiem rannych i udzielaniem im niezbędnej kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak również w wypadkach z ofiarami śmiertelnymi.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur realizował zadania służbowe w trudnych sytuacjach wymagających dużego doświadczenia i zdecydowania mając jednocześnie świadomość ciążącej na nim odpowiedzialności za podległych mu strażaków – ratowników. Asp. sztab. Krzysztof Mazur w czasie służby wielokrotnie wykonywał zadania pod presją czasu, wymagana była od niego duża dyspozycyjność, jako dowódca zmiany stale pełnił dyżury domowe, wielokrotnie wspomagał młodszych kolegów strażaków swymi radami i swym bogatym doświadczeniem z zakresu dowodzenia akcjami. Asp. sztab. Krzysztof Mazur bezpośrednio był zaangażowany również w organizację i prowadzenie szkoleń i ćwiczeń.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur zdobył uznanie przełożonych oraz sympatię współpracowników, za swą wieloletnią wzorową służbę był wielokrotnie nagradzany, wyróżniany i odznaczany.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur wyróżniony został miedzy innymi:

Dyplomem Komendanta Głównego PSP
Brązowym i Srebrnym „Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Saramański, KP PSP w Opatowie
Zdjęcia: mgr inż. Dariusz Serweta, KP PSP w Opatowie

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie małe
21.3 ° C
22.1 °
20.6 °
67 %
1.3kmh
40 %
pon.
30 °
wt.
32 °
śr.
31 °
czw.
35 °
pt.
24 °

OSTATNIE KOMENTARZE