9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaNa sygnaleOPATÓW: Aspirant sztabowy Krzysztof Mazur zakończył służbę w straży pożarnej

OPATÓW: Aspirant sztabowy Krzysztof Mazur zakończył służbę w straży pożarnej

18 lutego 2022 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku asp. sztab. Krzysztofa Mazura.

REKLAMA
PILKINGTON

Zgodnie ze strażackim ceremoniałem apel rozpoczął się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrowi Kochanowiczowi oraz wprowadzenia sztandaru komendy. Komendant powiatowy PSP w Opatowie złożył asp. sztab. Krzysztofowi Mazurowi podziękowanie za długoletnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej, podkreślając jego wzorową postawę, autorytet, profesjonalizm i oddanie służbie.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur rozpoczął służbę stałą 16 sierpnia 1993 r., jako absolwent Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Wieliczce. Od 1 lipca 1998 r. pełnił służbę w Komendzie Rejonowej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie na stanowiskach dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, a od 1 lutego 2010 roku na stanowisku dowódcy zmiany.

REKLAMA -->

Przez cały okres służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Opatowie asp. sztab. Krzysztof Mazur zajmował stanowiska związane z dowodzeniem akcjami ratowniczo – gaśniczymi, dowodząc w szeregu trudnych akcji ratowniczo-gaśniczych, o dużym obciążeniu psycho-fizycznym. Spośród szeregu trudnych akcji ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez tutejszą jednostkę, brał udział w akcjach przeciwpowodziowych i powodziowych prowadzonych w powiecie opatowskim; gaszeniu dużych pożarów lasów, zboża na pniu czy zabudowań, skomplikowanych ze względu na charakter i zasięg akcjach spowodowanych przez niszczące wichury i burze przechodzące przez powiat opatowski.
Asp. sztab. Krzysztof Mazur dowodził również wieloma akcjami w czasie wypadków drogowych, związanych z uwalnianiem rannych i udzielaniem im niezbędnej kwalifikowanej pierwszej pomocy, jak również w wypadkach z ofiarami śmiertelnymi.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur realizował zadania służbowe w trudnych sytuacjach wymagających dużego doświadczenia i zdecydowania mając jednocześnie świadomość ciążącej na nim odpowiedzialności za podległych mu strażaków – ratowników. Asp. sztab. Krzysztof Mazur w czasie służby wielokrotnie wykonywał zadania pod presją czasu, wymagana była od niego duża dyspozycyjność, jako dowódca zmiany stale pełnił dyżury domowe, wielokrotnie wspomagał młodszych kolegów strażaków swymi radami i swym bogatym doświadczeniem z zakresu dowodzenia akcjami. Asp. sztab. Krzysztof Mazur bezpośrednio był zaangażowany również w organizację i prowadzenie szkoleń i ćwiczeń.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur zdobył uznanie przełożonych oraz sympatię współpracowników, za swą wieloletnią wzorową służbę był wielokrotnie nagradzany, wyróżniany i odznaczany.

Asp. sztab. Krzysztof Mazur wyróżniony został miedzy innymi:

Dyplomem Komendanta Głównego PSP
Brązowym i Srebrnym „Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
Brązowym Medalem „Za Długoletnią Służbę”

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Saramański, KP PSP w Opatowie
Zdjęcia: mgr inż. Dariusz Serweta, KP PSP w Opatowie

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
REDAKCJA | redakcja@stv.info
REDAKCJA | redakcja@stv.infohttps://stv.info/
STV.INFO - Twój nowy portal informacyjny. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla Ciebie.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE