-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoInkubator Rozwoju FARMa powstał w Osieku. Podsumowano program "Działaj Lokalnie"

Inkubator Rozwoju FARMa powstał w Osieku. Podsumowano program „Działaj Lokalnie”

W piątkowe popołudnie Fundacja Aktywizacja i Rozwój zaprosiła do swojej nowej siedziby w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku. Korytarze nowej siedziby fundacji były wypełnione, do tego stopnia, że nie było gdzie szpilki wetknąć. Z zaproszenia skorzystali samorządowcy, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, mieszkańcy. Były dwa powody spotkania. Pierwszy – otwarcie Inkubatora Rozwoju FARMa, drugi -podsumowanie programu „Działaj Lokalnie 2022”.

Remont i przystosowanie pomieszczeń pod potrzeby inkubatora zostały wykonane w ramach projektu opiewającego na kwotę ponad 400 tys. zł. Organizacja zamierza tak jak dotychczas, działać bardzo prężnie i realizować wiele zadań.

REKLAMA
PILKINGTON

Marcin Adamczyk, wójt Bogorii nie miał wątpliwości, że Inkubator jest potrzebny i będzie dobrze służył lokalnej społeczności.

Samorządy z powiatu staszowskiego cenią sobie współpracę z gospodarzem wydarzenia.

REKLAMA

Burmistrz podkreślił, że widać efekty działania fundacji na terenie gminy.

Tak somo wysoką ocenę wystawił organizacji wójt gminy Rytwiany Grzegorz Forkasiewicz.

Efekty pracy fundacji widać w gminie Bogoria.

Oprócz otwarcia inkubatora podsumowano program „Działaj lokalnie 2022”. Prezes Marynowska podkreśliła, że udało się w jego ramach zrealizować wiele zadań i nie mogła się nachwalić partnerów tego projektu.

Nie mniej zadowoleni są beneficjenci projektów, jak chociażby KGW z Brzezin, które zrealizowało działanie „Dom talentów”.

To dzięki fundacji zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku. Od chwili powstania, koło każdego roku korzysta z różnego rodzaju wsparcia ze strony Fundacji.

Jak w każdym tego typu przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć występów artystycznych. W tej części wystąpiła współpracująca z Fundacją Aktywizacja i Rozwój grupa „Sidus” z Połańca. Karol Grabowski i Dominika Stolicka z połanieckiej grupy podkreślili, że już niejednokrotnie skorzystali ze wsparcia fundacji, a panią prezes nazwali „aniołem stróżem”.

Po części oficjalnej gospodarze zaprezentowali nową siedzibę.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE