0.9 C
Sandomierz
niedziela, 10 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoStaszowska Gala Sportu. Prestiżowe tytuły trafiły do kilkudziesięciu sportowców

Staszowska Gala Sportu. Prestiżowe tytuły trafiły do kilkudziesięciu sportowców

Okazale wypadła Staszowska Gala Sportu. Kapituła Konkursu przyznała tytuły „Sportowiec roku 2022” kilkudziesięciu osobom. Wyróżnieni zostali sportowcy biorący udział w rywalizacji na różnych szczeblach, począwszy od dzieci. Dla nagrodzonych i władz Staszowa było to szczególne wydarzenie, które obecnością uświetniła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Kapitule konkursowej pracującej pod przewodnictwem Ewy Kondek, trudno było zdecydować kto z licznej rzeszy kandydatów ma zostać wyróżniony.

REKLAMA
PILKINGTON

Okazuje się, że ciężka praca popłaca, a świadczą o tym sukcesy jakie odnoszą sportowcy z ziemi staszowskiej. Im przyznano tytuł Ambasadora Sportu Gminy Staszów. Otrzymało go 6. sportowców, z sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.

Takie wyróżnienie powędrowało m.in. do Ireneusza Kapusty, obecnie łucznika Zrzeszenia Sportu i Rekreacji Start Kielce, członka kadry narodowej seniorów.

REKLAMA

Sportowiec, który ma za sobą starty w zawodach na poziomie krajowym i międzynarodowym uznał otrzymane podczas gali wyróżnienie za bardzo wartościowe.

Z tytułu Ambasadora Sportu Gminy Staszów zadowolona była Wiktoria Staneta, zapaśniczka AZS AWF Warszawa, wychowanka sekcji zapaśniczej Centrum w Staszowie. W minionym roku Staneta osiągała sukcesy w kategorii U-20.

Kategorię Nadzieja Sportowa zdominowały pływaczki ze Stowarzyszenia Centrum Sport i Rekreacja Staszów. Victoria Agliano i Oliwia Sosnowska stwierdziły, że trening pływacki jest czasem wyczerpujący, to i tak kochają tę dyscyplinę, a nagroda będzie je mobilizowała do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Spośród laureatów konkursu Sportowiec Roku – sport klubowy znaleźli się zapaśnicy Stowarzyszenia Centrum Sport i Rekreacja Staszów. Wyróżnieni Szymon Dziewit i Julia Bednarska są dopiero na początku kariery ale mają już osiągnięcia i chcą przyciągnąć do uprawiania zapasów.

Szkoleniowiec Dziewita i Bednarskiej, Wiktor Skrobacz otrzymał tytuł Trenera Roku. Dla trenera sekcji zapaśniczej był to podwójny powód do zadowolenia.

Laureat stwierdził za mistrzem Supronem, że zapasy to sport dla każdego, a treningi w tej dyscyplinie są atrakcyjne.

W tej samej kategorii i z tego samego klubu tytuł Trenera Roku odebrał Łukasz Łygan, szkoleniowiec sekcji pływackiej. Łukasz Łygan jest lubiany przez swoje podopieczne, które nawet podczas rozmowy z dziennikarzem naszego portalu nie odstępowały go na krok. Szkoleniowiec dodał, że nie byłoby wyróżnień dla klubu gdyby nie praca prezes Agaty Boryckiej.

Żeby sportowcy mogli zdobywać laury, niezbędna jest infrastruktura do treningów i rywalizacji. Gmina Staszów sukcesywnie rozwija ją od kilku lat.

Burmistrzowie Staszowa lubią sport, a pani Ewa Kondek czynnie uprawiała lekkoatletykę. Tę dyscyplinę obje darzą największą estymą.

Wyróżnienia przyznano w kategoriach: Sportowiec Roku –sport szkolny i sport klubowy; Trener Roku – sport szkolny i sport klubowy; Ambasador Sportu Gminy Staszów, Sportowa Nadzieja.

Kapituła wyróżniła też trzy drużyny szkolne, które stanęły na podium zawodów rangi wojewódzkiej.

Gospodarzem gali był Staszowski Ośrodek Kultury.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,855PolubieniaLubię to
148ObserwującyObserwuj
880SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.2 °
0.9 °
89 %
2.8kmh
100 %
niedz.
1 °
pon.
2 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE