13.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 2 października, 2023
REKLAMA
Strona głównaUroczystościOSP Zakrzów spełnia marzenia. Mają strażnicę, są w KRSG, czekają na nowy...

OSP Zakrzów spełnia marzenia. Mają strażnicę, są w KRSG, czekają na nowy wóz bojowy

Jednostka OSP Zakrzów z gminy Klimontów od soboty jest oficjalnie w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Akt włączenia do doborowych jednostek z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorza Rajcy odebrał prezes jednostki z Zakrzowa Feliks Szafirowski.

Wstąpienie do elity odbyło się w bardzo uroczysty sposób, zgodny z ceremoniałem strażackim. W tym radosnym wydarzeniu druhom ochotnikom towarzyszyli: poseł Marek Kwitek, starosta sandomierski –Marcin Piwnik, burmistrz Klimontowa Marek Goździewski, prezes zarządu powiatowego OSP Szymon Kołacz, Anna Paluch zastępca dyrektora kieleckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, strażacy z PSP oraz mieszkańcy.

REKLAMA

Dobrze wyposażona i wyszkolona jednostka ochotniczej straży pożarnej, wcielona do KSRG znacznie poprawia bezpieczeństwo nie tylko lokalnej społeczności. Dla OSP Zakrzów włączenie do elity strażackiej, to wyróżnienie ale i zobowiązanie.

REKLAMA
PILKINGTON

OSP Zakrzów to 4. jednostka w gminie Klimontów, która jest w KRSG. Marek Goździewski, burmistrz Klimontowa podkreślił, że spełnienie warunków wcielenia było kosztowne ale warto było to zrobić, bo formacja odciąży w działaniach ratowniczo –gaśniczych jednostki PSP i OSP.

Dla starosty sandomierskiego Marcina Piwnika ważny jest rozwój ochotniczych formacji.

Za nim druhowie z Zakrzowa mogli odbierać gratulacje musieli spełnić szereg wymagań niezbędnych do wpisania jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, a był to długotrwały proces, trwający kilkanaście lat.

Rzeczywiście zasługują na członkostwo w KSRG. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby druhowie z Zakrzowa nie wyjechali do zdarzenia. Dla nich, wzorem przodków jest to najświętszy obowiązek.

Przekazanie aktu wcielenia było doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń resortowych. Wyróżniający się druhowie odebrali je z rąk prezesa zarządu powiatowego OSP Szymona Kołacza, na co dzień wójta gminy Łoniów. Doświadczony samorządowiec przyznał, że OSP są istotnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa.

Okolicznościowymi grawertonami strażacy z Zakrzowa podziękowali przyjaciołom ich jednostki.

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,474PolubieniaLubię to
136ObserwującyObserwuj
776SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
13.3 ° C
16.2 °
13.1 °
89 %
2.8kmh
99 %
pon.
14 °
wt.
24 °
śr.
18 °
czw.
19 °
pt.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE