-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduRadni powiatowi apelują o zmianę przebiegu drogi s74. Chcą ochronić dobytek mieszkańców

Radni powiatowi apelują o zmianę przebiegu drogi s74. Chcą ochronić dobytek mieszkańców

Radni Rady Powiatu Sandomierskiego chcą pomóc mieszkańcom Zajeziorza i Gorzyczan w gminie Samborzec, którzy chcą zmiany jednego z kontrowersyjnych wariantów przebiegu drogi ekspresowej S74. Jeden z wspomnianych wariantów wymusza przeprowadzenie drogi powiatowej w ciągu S74 w taki sposób, że w samym Zajeziorzu wyburzonych musi zostać ponad 20 budynków. O sytuacji informowaliśmy już dwa tygodnie temu po jednym ze spotkań mieszkańców tych miejscowości, którzy chcą ocalić swój dorobek i rodzinne gospodarstwa od zniszczenia.

Wprowadzenie w życie takiego wariantu wprowadza wiele konsekwencji dla mieszkańców, którzy niejednokrotnie zostaną wysiedleni i mogą stracić dorobek swojego życia. Jak wyjaśnia Zygmunt Kwasek, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego i mieszkaniec jednej z tych miejscowości, istnieje możliwość poprowadzenia drogi S74 w taki sposób, aby ocalić domy i gospodarstwa mieszkańców.

REKLAMA
PILKINGTON

Na ostatniej sesji powiatowi radni prawie jednogłośnie opowiedzieli się za podjęciem stanowiska z poparciem głosów mieszkańców na temat zmiany przebiegu drogi ekspresowej S74. Stanowisko radnych jak poinformował starosta sandomierski, Marcin Piwnik zostanie przesłane m.in. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury..

Mieszkańcy Gorzyczan i Zajeziorza chcą poprowadzenia drogi ekspresowej w taki sposób, aby ich domostwa nie zostały zniszczone. Jak twierdzą nie są przeciwko budowie tej drogi. Jak dodał starosta sandomierski mieszkańcy obawiają się jedynie jednego z omawianych wariantów.

REKLAMA

Stanowisko powiatowych radnych to nie jedyne stanowisko w tej sprawie. W podobnym tonie o konieczności zmiany przebiegu drogi ekspresowej S-74 wypowiedzieli się też jednomyślnie radni gminy Samborzec, którzy podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę na ostatniej sesji Rady Gminy. Jak udało nam się ustalić mieszkańcy Zajeziorza i Gorzyczan pisma w sprawie przebiegu drogi ekspresowej piszą również indywidualnie.

O rozwoju sprawy związanej z kontrowersyjnym przebiegiem drogi ekspresowej S74 przez dwie miejscowości w gminie Samborzec z pewnością jeszcze wrócimy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE