-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaSesje samorząduSą fundusze na pomoc osobom niepełnosprawnym. PCPR w Sandomierzu zaprasza do składnia...

Są fundusze na pomoc osobom niepełnosprawnym. PCPR w Sandomierzu zaprasza do składnia wniosków

Turnusy rehabilitacyjne, likwidacja barier architektonicznych, zwrot kosztów doposażenia stanowisk pracy, środki na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej – to jedynie kilka form wsparcia osób niepełnosprawnych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sandomierzu, które na wspomniane działania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymało blisko 7 milionów złotych.

Przyznane przez PFRON środki zostaną rozdysponowane między PCPR w Sandomierzu i Powiatowy Urząd Pracy tak, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z możliwości form wsparcia w ramach rehabilitacji zawodowej i społecznej.

REKLAMA
PILKINGTON

Chociaż kwota dofinansowania robi wrażenie to jednak jak przyznaje szefowa PCPR w Sandomierzu nie zaspokaja ona wszystkich potrzeb, a zainteresowanie formami wsparcia jest dużo większe.

Kwota przyznanego przez PFRON wsparcia jest o 300 tysięcy większa niż w ubiegłym roku. Dzięki tym pieniądzom uda się zrealizować wiele działań, które w ubiegłych latach nie mogły być zrealizowane z powodu braku odpowiednich środków.

REKLAMA

Osoby niepełnosprawne mogą starać się o wsparcie w PCPR składając odpowiedni wniosek. Wszystkie szczegóły dotyczące wniosków można znaleźć na stronie internetowej PCPR w Sandomierzu lub odwiedzając placówkę w godzinach urzędowania.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE