-1.7 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaSpołeczeństwoSołtys na zagrodzie równy wojewodzie. Doceniono sołtysów z powiatu opatowskiego

Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie. Doceniono sołtysów z powiatu opatowskiego

Sołtysi z powiatu opatowskiego w dniu swojego święta, otrzymali drobne upominki i moc życzeń od parlamentarzystów i samorządowców. Obchody Powiatowego Dnia Sołtysa uświetnili obecnością posłowie Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec. Gwiazdą wieczoru był kabaret „Czwarta Fala”. Spotkanie odbyło się hali sportowej LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.

REKLAMA
PILKINGTON

Wszyscy składając życzenia pierwszym osobom we wsiach, podkreślali ich rolę i znaczenie.

Podziękowania popłynęły nie tylko do sołtysów, ale też do wszystkich mieszkańców wsi.

REKLAMA

Bożena Kornacka w samych superlatywach wyrażała się o sołtysie wsi Smugi w gminie Wojciechowice, miejscowości w której mieszka. Przewodnicząca rady powiatu sama w przeszłości pełniła funkcję sołtysa.

Sołtys, to taki bufor, który jako pierwszy przyjmuje na siebie problemy i prośby, stwierdziła Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski.

Wicestarosta opatowski ciepło wspomina osoby pełniące funkcję sołtysa w jej rodzinnej miejscowości. Przyznaje, że tę funkcję powierzano najlepszym gospodarzom.

W gminie Tarłów współpraca samorządu z sołtysami układa się wzorowo. Sołtysi są łącznikami pomiędzy urzędem gminy a mieszkańcami.

Leszek Stępień, radny Rady Gminy w Wojciechowicach nie mógł się nachwalić pani sołtys miejscowości Bidziny.

Sołtysi są wyrazicielami oczekiwań mieszkańców swoich miejscowości. Skutecznie angażują się w poprawę infrastruktury drogowej, budowę świetlic i innych budynków użyteczności publicznej.

W Sobowie w gminie Ożarów dzięki zabiegom m.in. sołtysa Tomasza Bogusławskiego, jest budowane Centrum Opiekuńczo –Mieszkalne, a wcześniej powstała świetlica.

Sołtysem wsi Strzyżowice nieprzerwanie przez pięć kadencji jest Edward Kupiec. Sołtys jeszcze nie wie, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Za najważniejszą inwestycję w jakiej partycypował uznał powstanie remizy, przy której niebawem zbudowany zostanie plac zabaw.

Do Marzeny Zakrzewskiej, sołtys miejscowości Mikułowice w gminie Wojciechowice, społeczność wsi zwraca się praktycznie ze wszystkimi problemami.

W drugiej części spotkania sceną zawładnął kabaret Czwarta Fala. Dla jednego z liderów formacji, Damiana Lebiedy, był to powrót w mury szkoły, której jest absolwentem.

Absolwent „Bartosza” zapewnił, że program z jakim wystąpi Czwarta Fala, będzie bez spiny.

O podniebienia uczestników wydarzenia zadbały koła gospodyń wiejskich.

Rozmowy przy kawie, herbacie, pierożkach i cieście były ostatnim akordem dnia sołtysa w Opatowie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
opady śniegu
-1.7 ° C
0.4 °
-1.9 °
84 %
3.6kmh
57 %
śr.
-3 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE