-3.5 C
Sandomierz
piątek, 8 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCITakiej inwestycji nie było od lat. Gmina Rytwiany wykona termomodernizację pięciu budynków

Takiej inwestycji nie było od lat. Gmina Rytwiany wykona termomodernizację pięciu budynków

Duże inwestycje zapowiadają się w gminie Rytwiany, gdzie jeszcze w tym roku rozpocząć się ma termomodernizacja pięciu budynków użyteczności publicznej. Gruntowne remonty tych budynków przyczynią się do tego, że będą nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale też tańsze w utrzymaniu.

REKLAMA
PILKINGTON

Oprócz budynku Urzędu Gminy w Rytwianach, termomodernizację przejdzie również remiza Ochotniczej Staży Pożarnej oraz szkoła podstawowa w Rytwianach. Dodatkowo prace prowadzone będą także w szkole podstawowej w Sichowie Dużym i Strzegomiu. Wymienione budynki zmienią się w równym stopniu. W zależności od stanu danego obiektu inwestycja polegać będzie m.in. na jego ociepleniu, wymianie okien, instalacji elektrycznych lub instalacji centralnego ogrzewania, czy też montażu paneli fotowoltaicznych.

Jak przyznaje wójt planowana inwestycja jest jedną z największych realizowanych przez gminę Rytwiany w ostatnich latach.  

REKLAMA

Remont pięciu budynków pochłonie blisko 9,5 miliona złotych. Gmina na ten cel dostała 7 milionów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Na wkład własny do tej inwestycji gmina chce dołożyć pieniądze jakie otrzymała z Polskiego Ładu. Wszystkie prace mają rozpocząć się w najbliższych miesiącach i zakończyć wiosną 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,841PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
877SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
94 %
1.3kmh
88 %
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
1 °
pon.
3 °
wt.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE